Всесвітня організація охорони здоров’я оновила рекомендації щодо коронавірусу, який поширюється з Китаю. Вони були оприлюднені на сайті ВООЗ 24 січня.
У ВООЗ наголосили, що зафіксовані випадки передачі вірусу від людини до людини, проте його епідеміологія на даний момент вивчена недостатньо, щоб остаточно встановити клінічні особливості коронавірусу.
Організація опублікувала такі рекомендації:
- часто і ретельно мити руки з милом або обробляти їх антисептичним засобом;
- при кашлі і чханні прикривати рот і ніс серветкою, а після використання негайно викидати її;
- ретельно готувати їжу, особливо м’ясо і яйця;
- уникати контакту з людьми, які мають симптоми грипу або застуди;
- не контактувати з дикими або домашніми тваринами;
- у разі підвищення температури, кашлю і утруднення дихання негайно звернутися до лікаря, повідомити про історії подорожей.
Також у ВООЗ рекомендують проведення перевірок на наявність ознак і симптомів коронавірусу. У разі виявлення їх у людей, що покидають міжнародні аеропорти та морські порти в районах, де зафіксовані спалахи грипу, потенційно заражені повинні бути ізольовані і спрямовані на лікування.
Мандрівники, які контактували з інфікованими коронавірусом людьми, повинні перебувати під постійним наглядом медиків і уникати перельотів і поїздок протягом 14 днів (інкубаційний період вірусу). При цьому у ВООЗ підкреслили, що не рекомендують обмежувати міжнародний трафік.
Нагадаємо, минулого тижня в Японії був зареєстрований перший випадок захворювання новим різновидом коронавірусу, який викликав спалах пневмонії в китайському Ухані. У Нацкомісії охорони здоров’я Китаю повідомили, що виявлений в країні вірус може передаватися від людини до людини.
23 січня в Китаї число хворих на пневмонію, викликану новим різновидом коронавірусу, збільшилася до 571. У четвер було зупинено транспортне сполучення з містом Ухань.
Також у четвер на брифінгу виконуючий обов’язки гендиректора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін заявив, що в аеропорту «Бориспіль» будуть посилені заходи безпеки. При цьому ВООЗ не стала оголошувати надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я на міжнародному рівні.
24 січня з’явилася інформація про те, що в Китаї лікарі вилікували 36 пацієнтів, яким було поставлено діагноз пневмонія, викликана новим коронавірусом.