Вперше в історії астрономи отримали детальні фото поверхні Сонця

Американські астрономи отримали найдетальніші в історії кадри поверхні Сонця. Такі фото вдалося отримати завдяки наземному сонячному телескопу Daniel K. Yorn Solar Telescope (DKIST), повідомляє прес-служба Національного наукового фонду США (NSF).

На фото видно об’єкти розміром до 30 км. Зокрема, у збільшеному розмірі можна побачити “сітчату” структуру поверхні Сонця з «киплячою» плазмою.

В NSF вважають, що отримані дані допоможуть вченим ще більше зрозуміти і спрогнозувати активність головного світила Землі. Керівник проєкту DKIST Томасс Ріммеле зазначив, що магнітне поле Сонця залишається каменем спотикання для вчених.

«Для розкриття всіх найважливіших таємниць Сонця ми повинні не тільки розглянути його найдрібніші деталі з відстані у 150 млн км, але і дуже точно виміряти силу і спрямованість магнітного поля як у поверхні, так і в околицях розпеченої атмосфери світила», – пояснив Ріммеле.

Магнітне поле створюється завдяки тому, що верхні шари Сонця, які складаються з киплячої плазми, постійно перемішуються. У поєднанні з високою електропровідністю матерії зірки з’являється магнітне поле, лінії якого виходять за межі щільних шарів Сонця. Вони розриваються, внаслідок чого з’являються плями і спалахи корональних викидів, які становлять загрозу для усього живого на Землі.

Щоб уникнути такої катастрофи вченим необхідно з’ясувати, як саме виникають ці спалахи на Сонці і чому його атмосфера у тисячі разів гарячіша поверхні. До того ж залишається невідомим, як виникає сонячний вітер і гарячий газ, які постійно викидаються світилом.

Нагадаємо, що вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго передбачили, коли Сонце стане холодним і тьмяним.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.