Вперше за 60 років у Британії ремонтують Стоунхендж через тріщини у брилах

Вперше за більш ніж 60 років у Великій Британії відремонтують тріщини у вертикальних брилах, з яких складається найдавніша кам’яна споруда Стоунхендж. Про це повідомляє BBC News Ukraine.

Реставратори провели лазерне сканування, яке показало, що стовпи, перемички і розчин, який їх скріплює, зазнали ерозії.

На честь початку робіт фонд “Англійська спадщина” запросив чоловіка, який у 1958 році поклав на пам’ять монету під один зі стовпів під час попередньої реставрації. Тепер реставратори хочуть, щоб Річард Вудман-Бейлі зробив це знову, коли через два тижні будуть закінчені роботи.

Навколо стовпів встановили ліси, щоб робітники могли дістатися до вершини стовпів і замінити зруйнований бетонний розчин вапняною сумішшю.

“Стоунхендж унікальний серед подібних споруд за якістю дольменів, з яких він складається, і з’єднань, які їх скріплюють. Але 4,5 тис. років впливу вітрів і дощів залишили на них свій слід. Потрібні захисні заходи, щоб зберегти цей видатний пам’ятник», – зазначила куратор по роботах Гезер Себір.

Річард Вудман-Бейлі поклав пів пенса в розчин для скріплення стовпів, коли йому було вісім років. Сьогодні йому 71 рік і він знову залишить монету в Стоунхенджі, але на цей раз спеціальну срібну номіналом в два фунти, датовану 2021 роком.

Королівський монетний двір викарбував її на прохання “Англійської спадщини”. На монеті зображений воїн зі списом і лев.

“Схожі монети кілька століть мали з собою люди, які прямували в Стоунхендж. Нумізматика пов’язує покоління”, – пояснила директор з колекційних монет Королівського монетного двору Ребекка Морган.

Останні великі ремонтні роботи в Стоунхенджі проводилися в 1950-х роках

Додамо, що Стоунхендж – один з найдавніших пам’яток світової цивілізації. Вчені встановили, що споруду побудували приблизно в той же період, що і піраміду Хеопса.

Однак на відміну від єгипетських пам’ятників, про призначення Стоунхенджа і про цивілізацію, яка його створила, нічого не відомо. Частина дослідників вважають його храмом Сонця.

  • Вчені з Університету Кардіффа провели аналіз кісток тварин, знайдених в околицях Стоунхенджа і Ейвбері, і з’ясували, як стародавні люди використовували споруду.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.