Чеченський бізнесмен Валід Корчагін, пов’язаний із сім’єю сенатора Сулеймана Геремєєва (соратника Кадирова) став “співвласником” компанії “ММК ім. Ілліча”. Компанія може зайнятися “відновленням” меткомбінату в окупованому Маріуполі. Про це йдеться у матеріалі ВВС.
Металургійний комбінат імені Ілліча знаходиться у Маріуполі, який російські військові захопили у другий місяць війни. Комбінат є одним із найбільших в Україні підприємств і належить українському бізнесменові Рінату Ахметову. Під час боїв комбінат частково було зруйновано. У серпні 2022 року “міністерство доходів та зборів” “ДНР” зареєструвало “ММК Ілліча”, дані про компанію внесли до російського єдиного держреєстру юросіб.
Основним видом діяльності компанії зазначено виробництво чавуну, сталі та феросплавів.
Влада “ДНР” у жовтні 2022 року говорила про плани відновлювати зруйнований меткомбінат. У російському Мінбуді порахували, що відновлення ММК Ілліча та “Азовсталі” нібито дозволить створити понад 9 тис. робочих місць. Як фінансуватиметься “відновлення” – поки що невідомо.
Керівник “ММК Ілліча” – мешканець окупованої Макіївки Юрій Мурай. Наприкінці січня “співвласником” заводу став чеченський бізнесмен Валід Корчагін, який веде бізнес у родовому селищі соратників Рамзана Кадирова. Він одержав 50% компанії.
Корчагіну 25 років. За даними журналістів, він є сином Вахіта Геремєєва – заступника глави міністерства будівництва Чечні.
Гендиректор “Трансперенсі Інтернешнл – Росія” Ілля Шуманов вважає, що сім’я Геремеєвих отримала доступ до ММК як “нагороду” за те, що вони воювали в Україні: “Вони воювали, демонстрували свою лояльність і цілком можуть претендувати на актив, який перебуває на цій території”. “Приз” дістався невідомому Корчагіну, можливо, тому, що Геремєєви всі на посадах, додає Шуманов: “Всі – або держслужбовці, або правоохоронці, “вільного” чоловічого населення немає. Знайшли по цій лінії когось, хто може бути сімейним власником активів” і передали їх йому.
Під час війни Корчагін отримав не лише маріупольський комбінат, а й більшу частину великого іноземного бізнесу. Наприкінці жовтня він отримав частину в компанії “Арена”, до якої перейшли кав’ярні американської Starbucks, відколи вона покинула РФ. А у грудні 2022 року він став одним із власників великої мережі будівельних гіпермаркетів ОВІ.