ВВС: Рішення Путіна про ядерну зброю в Білорусі – великий крок до ескалації

Розміщення у Білорусі російської тактичної ядерної зброї – великий крок у напрямку ескалації війни в Україні. Про це заявив кореспондент ВВС з питань оборони Павло Аксьонов.

У статті наголошується, що за час конфлікту президент РФ Володимир Путін неодноразово згадував про ядерну зброю, проте конкретний практичний крок він зробив лише одного разу, коли оголосив про зупинення дії договору СНО-ІІІ.

“При цьому навіть словесна загроза застосування ядерної зброї, головна властивість якої – стримування, сама по собі є дією, яка вкрай негативно впливає на стратегічну стабільність у світі. Що вже казати про практичне переміщення зарядів, хоч і тактичних, до зони бойових дій”, – акцентував Аксьонов.

Говорячи про розміщення тактичних ядерних боєприпасів у Білорусії, Путін посилається на дії США.

Аксьонов уточнив, що американці дійсно зберігають деяку кількість вільнопадаючих ядерних бомб у європейських арсеналах, розміщених на території Туреччини та Західної Європи.

Також США проводять програму модернізації цих боєприпасів. В американських сховищах зараз залишаються лише вільнопадаючі бомби – тактичних ракет із ядерними боєголовками там уже не залишилося. Скористатися ними без дозволу американських військових їхні партнери не можуть – це неможливо технічно.

Автор матеріалу наголосив, що на відміну від Росії, США, хоч і зберігають на складах тактичну ядерну зброю, але при цьому не беруть участі у великій та кровопролитній війні на європейському континенті, і не використовують цю зброю як аргумент у політичному протистоянні з росіянами.

“Зберігати вдома зброю та спрямовувати її на людей – різні речі навіть з погляду Кримінального кодексу. Тому слова Путіна про те, що приводом для розміщення тактичного ядерного озброєння (ТЯО) у Білорусі стала передача Україні танкових пострілів із збідненим ураном, звучать особливо тривожно – адже ядерна зброя фігурує у контексті військового конфлікту. До останнього часу це відбувалося на словах, тепер боєголовки будуть фізично переміщені”, – зазначив Аксьонов.

За його словами, поява у ЗСУ снарядів із збідненим ураном, до речі, привід для такої ескалації досить слабкий – такі снаряди є в російській армії, а будівництво сховища для тактичних ядерних боєприпасів почалося задовго до заяви заступника міністра оборони Сполученого Королівства про передачу українцям таких боєприпасів. Проте цього приводу вистачило для того, щоб Путін публічно оголосив про такий крок.

Путін заявив, що Росія вже переобладнала для використання ТЯО 10 літаків ВПС Білорусі – у них на озброєнні є винищувачі Су-27 та Су-30, які потенційно можуть використати такі боєприпаси. Але набагато серйозніше варто ставитись до його слів про передачу комплексу “Іскандер” – його ракети здатні збити далеко не всі українські зенітні ракетні комплекси.

“Щодо застосування тактичної ядерної зброї, то з практичного погляду використовувати її в такій війні як та, що йде в Україні, безглуздо. Вона розроблялась для проведення масштабних ударів численних армій Варшавського блоку проти НАТО. Щоб отримати якусь перевагу на полі бою, необхідно використати багато таких бомб чи ракет. Однак вважається, що така ескалація вдарить і по тому, хто наважиться на такий крок. Ядерна зброя – один із найбільших страхів для всього світу, і той, хто застосує його в XXI столітті, ймовірно, стане вигнанцем для решти держав”, – йдеться у статті.

  • Путін заявив, що РФ розмістить тактичну ядерну зброю на території Білорусі.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.