Вибори у Білорусі: В країні вже 17 політв’язнів

У Білорусі список людей, переслідуваних за політичними мотивами, досяг 17 перед президентськими виборами. Про це повідомляє RFI.

До числа політв’язнів додалося багато блогерів. Зокрема, найближчим часом туди можуть потрапити ще дві людини – блогер Ігор Лосик, який веде Telegram-канал “Білорусь головного мозку” і Володимир Циганович, який є адміністратором YouTube-каналу MozgON.

Відносно затриманого 25 червня Лосика порушено кримінальну справу з позначкою “Організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або активна участь у них”. За цією ж статтею порушено справу на Цигановича.

За словами юриста правозахисного центру «Вясна» Валентина Стефановича, офіційне визнання блогерів політв’язнями станеться після того, як правозахисники з’ясують, «у межах конкретно якої справи вони проходять і в чому підозрюються».

У списку політв’язнів зараз:

Сергій Петрухін – брестський блогер, автор YouTube-каналів “Народний репортер” та “YouTube-депутати”. Затриманий в рамках кримінальної справи за статтею “Організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок”. Справу порушено після подій у Гродно 29 травня.

Володимир Неронський – блогер, автор YouTube-каналу “Слуцьк для життя”. З 8 травня відбував 40 діб адміністративного арешту. Зараз знаходиться в СІЗО Мінська, на нього заведено кримінальну справу за статтею “Образа представника влади”.

Віктор Бабарико – претендент у кандидати на пост президента, затримано 18 червня разом із сином Едуардом, коли прямував до ЦВК для представлення зібраних підписів. 21 червня Бабарико було висунуто звинувачення за статтями “Ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі”, “Легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом”, “Крадіжка в особливо великому розмірі”, “Шахрайство”, а також “Одержання хабара” та “Дача хабара”.

Едуард Бабарико – керівник ініціативної групи претендента в кандидати на пост президента Віктора Бабарико. Пред’явлено обвинувачення за ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі.

Володимир Дударєв – координатор ініціативної групи Віктора Бабарыко за Могилевської області, екс-заступник голови Могильовського міськвиконкому.

Світлана Купрєєва – подруга сім’ї Бабарико і його координатор ініціативної групи по одному з районів Мінська. Підозрюється в «ухиленні від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі».

Сергій Тихановський – автор YouTube-каналу “Країна для життя”. 8 червня йому і ще шести затриманим 29 травня пред’явлено звинувачення за ст. 342 КК “Організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок”, пізніше йому висунули обвинувачення ще за статтею “Перешкоджання здійсненню виборчих прав громадян”.

Дмитро Фурманов – член ініціативної групи з висунення в президенти Тихановської. Обвинувачується за ст. 342.

Вергілій Ушак – оператор, 29 травня знімав пікет в Гродно. Обвинувачується за ст. 342.

Олександр Аранович – член команди YouTube-каналу “Країна для життя”, водій автобудинку. Обвинувачується за ст. 342.

Артем Саков – член ініціативної групи з висунення в президенти Тихановської. Обвинувачується за ст. 342.

Андрій Новіков – волонтер групи Тихановської. Обвинувачується за ст. 342.

Василь Бобровський – житель Гродно, затриманий під час пікету по збору підписів у рідному місті. Обвинувачується за ст. 342.

Володимир Наумік – член групи Тихановської. Затримали після пікету в Гродно. Обвинувачується за ст. 342.

Іван Комар і Микита Ємельянов – анархісти, засуджені 12 лютого цього року на 7 років колонії посиленого режиму. У вересні 2019 вони кинули в будівлю Мінського міського суду дві лампочки з фарбою.

Михайло Жемчужний – громадський активіст, засуджений 2015 судом Вітебської області до 6,5 років позбавлення волі у виправній колонії в умовах суворого режиму і позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків строком на 2 роки і 8 місяців.

Нагадаємо, чинний глава країни Олександр Лукашенко перед президентськими виборами під час збору підписів зіткнувся з кампанією громадянського опору – люди масово підписувалися за альтернативних кандидатів і виходили на мітинги.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.