Керівник Проектного офісу реформ Міністерства оборони Олеся Фаворська заявила, що наразі робота відомства заблокована. Про це вона повідомляє у своєму зверненні, оприлюдненому в Facebook.
За словами Фаворської, з 16 березня Проектний офіс реформ за дорученням державного секретаря МОЗ вигнали з приміщення і перемістили в інше військове містечко. Це ускладнило комунікації й взаємодію з учасниками проєктів, якими займається Офіс.
Потім пішло скорочення відділу громадських експертів Центру забезпечення службової діяльності Міноборони і Генштабу ЗСУ, більшість працівників якого становили члени Проектного офісу реформ.
«З 26 березня 2020 року всі пропуску експертів Проектного офісу в Міністерство оборони України та ГШ ЗС України (Повітрофлотський проспект, 6) були заблоковані й, як наслідок, остаточно заблокована можливість роботи над проектами з оборонної реформи», – зазначила Фаворська.
Вона наголосила, що на сьогодні Проектний офіс реформ МОУ не отримав жодної офіційної інформації про причини позбавлення права доступу від осіб, які ухвалили таке рішення.
У зв’язку з цим Офіс реформ звернувся до міністра оборони з офіційним листом, у якому просить роз’яснити ситуацію.
«Ми змушені звернутися до міністра оборони ще й публічно, оскільки нам не доступні будь-які інші способи комунікації. А оскільки Офіс створювався як консультативно-дорадчий орган міністра, саме він ухвалює рішення про його роль в продовженні оборонної реформи», – пояснила голова Проектного офісу.
Фаворська, зокрема, поцікавилася у міністра оборони Андрія Тарана, чи має він намір ліквідувати Проектний офіс і згорнути проекти з оборонної реформи, а також чи буде МОУ продовжувати реалізувати ці реформи.
«На нашу думку, такі питання повинні вирішуватися під час відвертих розмов, а не натяків, блокувань пропусків і безпричинної реорганізації відділу, який забезпечує нашу діяльність», – пише Фаворська.
Вона додала, що необхідність продовжувати оборонну реформу передбачена законодавством, а також національною програмою Україна-НАТО та багатьма іншими документами. Тому неможливо просто закрити МОУ від реформ.
«Зупинка чи кроки назад у запровадженні життєво важливих реформ можуть мати дуже негативні наслідки для Збройних Сил, підтримки наших партнерів і союзників та ризики для євроатлантичної інтеграції. Відповіді на зазначені питання дадуть зрозуміти, чи буде тривати оборонна реформа у Міністерство оборони України», – підсумувала Фаворська.
Нагадаємо, раніше міністр оборони України Андрій Таран заявив, що замість «недосяжної мети» повної адаптації Збройних сил до стандартів НАТО найближчим часом, повинно бути максимальне забезпечення здатності ЗСУ взаємодіяти з силами Альянсу.