Люди, заражені COVID-19 в Україні часто стикаються з агресією в свою адресу. Про це повідомляє DW.
За словами Аліси Грищенкової, яка працює на станції швидкої допомоги у Чернівцях, вона захворіла на початку квітня, хоча завжди дотримувалася гігієни. У неї досі підвищена температура, зникли відчуття смаку і запаху.
Вона розповідає, що своїми очима бачила переповнені хворими міські клініки. Тому вирішила лікуватися вдома. Жінка спілкується з іншими інфікованими людьми.
“Я знаю, як гноблять в селі тих у кого коронавірус. Це страшні історії. Мені колеги з Данії говорили, що там, якщо доросла людина хвора коронавірусом, то можна написати про це на паркані власного будинку, і люди приносять фрукти, овочі. У нас були випадки, коли хворим кидали через паркан записки – “вийдеш з дому приб’ємо”. Вибачте, але це дикість, це аморально”, – сказала вона.
Вона закликає до розуміння загрози і без паніки спільно боротися з китайською заразою.
Киянин Віктор Фантаєв скаржиться на погані умови в лікарні.
“Була ванна, яка начебто і працює, але помитися в ній було неможливо. Адже шторки не було і двері не зачинялися. Харчування було не дуже гарним, в основному це був переварений рис і раз на два дні сосиска. Це найкраще м’ясо, яке могло б бути в тих умовах”, – сказав він.
За його словами, доводилося іноді самому купувати медикаменти. Часто, каже він, хворі стикаються з тим, що навіть привести необхідне нікому. Коли чоловік одужав, він купив 10 кисневих масок в лікарню, оскільки ті, що є в клініці, дуже старі.
Нагадаємо, за минулу добу в Україні коронавірус був виявлений у 340 осіб, серед них 13 дітей і 79 медпрацівників.