Washington Post: Технологічні компанії США допомогли Україні перемогти російських хакерів

Великі американські технологічні компанії допомогли Україні відбити напади російських хакерів. Про це розповів колумніст газети Washington Post Девід Ігнатіус.

За його словами, Росія всіляко намагалася задіяти свої наступальні можливості в інтернеті, проте “Україна у співпраці з приватними технологічними компаніями, західною розвідкою та власними експертами-програмістами швидко відновила більшу частину завданих збитків”.

“Розмовка між приватними і державними структурами, що відбулася після одкровень Едварда Сноудена в 2013 році, судячи з усього, в основному закінчилася. Причина цього – реакція у відповідь на агресію Росії проти американських президентських виборів 2016 і 2020 років, а тепер і не спровоковане” , – пише Ігнатіус.

Він також звернув увагу на те, що експерти американського кібернетичного командування вирушили до України за кілька місяців до початку війни, при цьому компанії Microsoft та Google почали допомагати Києву ще раніше.

За даними одного з чиновників Білого дому, у російському угрупованні інтернет-шахраїв Conti, яке займалося поширенням “загарбницького” програмного забезпечення, опинився український хакер. Він “злив” величезні обсяги вихідного коду та інші дані, які дозволили знешкодити нападаючих.

Компанія Microsoft витратила на допомогу Україні 239 млн. доларів. Так, у перші дні війни Microsoft зумів оперативно знешкодити російську програму хакерів, яка намагалася видалити всі дані на серверах українського уряду.

У свою чергу, Google надав більш ніж 200 українським сайтам (і ще 2,3 тис. сайтів у 140 країнах світу) доступ до програми “Project Shield”, призначеної для захисту від так званих DDOS-атак.

Ігнатіус наголошує, що вирішальну роль у цій боротьбі могли відіграти саме українські інтернет-експерти.

“20 років тому країна була сумно відома як хакерський центр, і саме звідти діяли перші шахраї з кредитними картками, – пише оглядач. – Але такий рівень цифрового розвитку став найважливішою перевагою української оборони від Росії”, – зазначає оглядач.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.