WP: Американські компанії не поспішають повертатися на російський ринок

Президент США Дональд Трамп намагається досягти дипломатичної угоди, яка завершить війну в Україні та допоможе зняти економічну ізоляцію Росії. Однак американські компанії не поспішають підтримувати такий курс і повертатися на російський ринок. Про це повідомляє The Washington Post.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року понад 1000 міжнародних корпорацій припинили свою діяльність у країні, а введені санкції фактично заблокували торгівлю між США та Росією. Незважаючи на можливе зняття санкцій у разі укладення мирної угоди, більшість компаній не виявляють зацікавленості у відновленні бізнесу в Росії.

«За межами енергетичного сектору жоден з наших клієнтів не запитував про можливість повернення», — зазначив Майкл Смарт, керуючий директор Rock Creek Global Advisors у Вашингтоні.

Серед головних причин небажання компаній відновлювати роботу в Росії — значний контроль держави над економікою, висока інфляція та нестабільність правової системи. Навіть великі енергетичні корпорації, які раніше були ключовими гравцями в країні, не планують повертатися. Наприклад, ExxonMobil ще у 2022 році списала збитки на $4,6 млрд через вихід із проекту на острові Сахалін.

Додатковою перешкодою є той факт, що європейські країни можуть зберегти санкції довше, ніж США, що ускладнить повернення багатьом міжнародним компаніям. Європейський Союз продовжує дотримуватися жорсткої позиції щодо Москви і в лютому ухвалив 16-й пакет санкцій, спрямований на ключові сектори російської економіки.

Попри те, що офіційна Москва заявляє про готовність співпрацювати з американськими компаніями, російський уряд дає зрозуміти, що це відбуватиметься лише на його умовах. Міністр закордонних справ Сергій Лавров наголосив, що Росія буде допускати іноземні компанії лише в ті сфери, які не створюють ризиків для економічної безпеки країни.

Більше того, серед американських компаній існують серйозні сумніви щодо довгострокової стабільності будь-якої можливої угоди між Трампом і Путіним. Аналітики зазначають, що навіть якщо бойові дії припиняться, це не гарантує завершення конфлікту, адже Росія вже двічі вторгалася в Україну — у 2014 та 2022 роках.

Крім того, всередині США також існує значний скептицизм щодо нормалізації відносин з Росією. Згідно з опитуванням Quinnipiac University, 81% американських виборців вважають, що США не повинні довіряти Путіну.

«Компанії роблять довгострокові ставки. Немає жодних гарантій, що політика Трампа триватиме навіть після проміжних виборів, не кажучи вже про період після його президентства», — зазначив Ієн Бреммер, президент Eurasia Group.

Таким чином, навіть у разі дипломатичного прориву і зняття санкцій, американський бізнес не поспішає повертатися в Росію, побоюючись політичних ризиків, економічної нестабільності та збереження геополітичної напруги.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.