Минулого місяця рішення президента США Джо Байдена допомогти Україні отримати винищувачі F-16 ознаменувало черговий перетин російської «червоної лінії», яка, за словами Володимира Путіна, змінить війну та втягне Вашингтон та Москву у прямий конфлікт. Про це пише The Washington Post.
Незважаючи на погрози російського диктатора, США поступово погодилися розширити арсенал України ракетами Javelin і Stinger, пусковими установками HIMARS, сучасними системами протиракетної оборони, безпілотниками, вертольотами, танками M1 Abrams, а незабаром і винищувачами четвертого покоління.
За словами американських чиновників, на сьогоднішній день путінські погрози продовжують ігноруватися, оскільки з моменту початку повномасштабного вторгнення він не дотримав жодної зі своїх обіцянок покарати Захід за надання зброї Україні.
“Росія стільки разів знецінила “свої червоні лінії”, заявляючи, що певні речі будуть неприйнятними, а потім нічого не роблячи, коли вони відбуваються. Проблема в тому, що ми не знаємо, де червона лінія. Вона в голові однієї людини, і вона може змінюватися щодня”, – сказав експерт із питань Росії у Фонді Карнегі за міжнародний мир Максим Саморуков.
Один із співрозмовників видання зазначив, що відсутність реакції Росії вплинула на позицію держсекретаря Ентоні Блінкена, одного з найвпливовіших чиновників, які закликають робити більше для підтримки України. Ще однією людиною в оточенні Байдена, яка зрозуміла, що переваги поставок перевищують ризики, виявився радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. У тому числі він брав активну участь у переговорах з європейськими союзниками про постачання F-16 Україні.
Натомість західні чиновники визнають, що нинішнє небажання Москви не означає, що вона ніколи не вирішить піти на зіткнення із Заходом.
Раніше виходила новина, що Байден допустив надання Україні ракет ATACMS.