Журналістів російської служби «Голосу Америки» Гаррі Княгницького та Дар’ю Давидову відправили у відпустку після звинувачень у роботі на російську пропаганду до початку співпраці з мовником. Про це повідомляє The Washington Post.
Рішення про усунення Княгницького та Давидової наступило за листом до керівництва «Голосу Америки», в якому співробітники ставлять під сумнів правильність рішення про наймання журналістів. Рішення про усунення від роботи Княгницького та Давидової було ухвалено у п’ятницю 24 лютого.
Лист із критикою Княгницького та Давидової підписали 15 співробітників «Голосу Америки». Першим витяг з нього опублікувало видання Kyiv Post. Княгницького укладачі листа критикують за роботу на НТВ та його репортажі, зокрема, що стосуються війни на Донбасі, де він називав український уряд «київським режимом».
Давидову звинуватили у «поширенні дезінформації» та легітимізації референдуму про приєднання Криму до Росії. У Криму вона проводила опитування місцевих мешканців: сім із восьми підтримували анексію півострова Росією. У матеріалі Kyiv Post не уточнюється, для якого видання проводилось це опитування. WP пише, що Давидова працювала на «Громадському телебаченні Росії» та у виданні Олега Дерипаски.
У листі йдеться, що ті, хто підписався «не можуть довірити місію “Голосу Америки” людям, які роками працювали на російський уряд і просували прокремлівські наративи». Kyiv Post стверджує, що текст заяви було надіслано конгресменам США, хоча WP пише, що його представили лише керівництву «Голосу Америки».
Цей лист був підписаний ще у листопаді, коли, як пише WP, Княгницького та Давидову прийняли на роботу. Керівництво «Голосу Америки» не пояснило, чому рішення про їхнє усунення ухвалили через кілька місяців після звернення 15 співробітників.
WP поговорило на умовах анонімності з менеджерами «Голосу Америки», які ухвалили рішення про наймання Княгницького та Давидової. Вони, як і раніше, вважають, що правильно вчинили, прийнявши їх на роботу.
«Чи здатні ці люди виконувати роботу, для якої ми їх найняли, і відповідати нашим стандартам справедливості та об’єктивності у їхньому висвітленні? Ми вважаємо, що так», – сказав один із них.
Водночас один із співробітників «Голосу Америки», який підписав листа, назвав такі кадрові рішення «бомбою сповільненої дії для репутації».
У коментарі WP Княгницький наголосив, що не вважає себе пропагандистом. У березні минулого року московське керівництво RTVI (Княгницький був одним із провідних телеканалів) перервало спецефір з обговоренням вторгнення російської армії до будинків мирних жителів під Києвом — журналіст був одним зі співробітників, які звільнилися після цього інциденту.
«Я розцінив це рішення керівництва як військову цензуру. Я пішов з каналу наступного дня. “Голос Америки” дав мені можливість говорити правду», – ділиться він.
Телеканал RTVI, на якому працював Княгницький, вважається пов’язаним із Сергієм Чемезовим — давнім знайомим Путіна ще з роботи у дрезденській резидентурі КДБ.