Масштабні витрати президента Росії Володимира Путіна на війну перегрівають економіку, але у нього є достатньо ресурсів для того, щоб продовжувати військові дії на території України ще протягом кількох років. Про це пише The Washington Post.
Як пише видання, Росія може дозволити собі фінансувати війну проти України ще кілька років через величезні доходи від продажу нафти, а також через західні санкції, що не працюють. Мова йде, зокрема, про обмеження цін на нафту, запроваджене країнами «Великої сімки», яке так і не змогло зменшити російські доходи від її продажу.
Економіка перегрівається частково через необхідність президента Володимира Путіна замінити 20 000 солдатів, які гинуть або отримують поранення щомісяця, згідно з даними Інституту вивчення війни, опублікованими в червні. Губернатори російських регіонів виплачують нечувані бонуси для залучення солдатів, а Бєлгород нещодавно побив рекорд, виплативши бонус у розмірі 31 200 доларів США.
Приватні компанії ледве можуть конкурувати з високими зарплатами військових. Опитування, проведене Російським союзом промисловців і підприємців цього місяця, показало, що 82,8 відсотка фірм мають труднощі із залученням працівників.
За даними Росстату, за перші шість місяців 2024 року реальна заробітна плата в Росії зросла на 12,9 відсотка в річному обчисленні, хоча незалежні аналітики ставлять під сумнів ці цифри. Деякі незалежні аналітики стверджують, що реальна інфляція в Росії є вищою, ніж стверджує офіційна статистика. Минулого місяця Стокгольмський інститут трансформаційної економіки у своєму звіті поставив під сумнів достовірність останніх офіційних даних щодо інфляції, зазначивши, що основні економічні показники «зараз є частиною російської військової пропаганди».
Незважаючи на сильний тиск на економіку, російський економіст Владислав Іноземцев, співзасновник і старший науковий співробітник Центру аналізу і стратегій в Європі, який базується в США, заявив, що Росія може дозволити собі вести війну в найближчі роки.
«Вона може підтримувати цю війну протягом такого часу, протягом якого Україна і, ймовірно, Захід не можуть собі дозволити її вести. У цьому проблема. Путін, здається, дуже впевнений, що він може йти далі, можливо, один, два або три роки. Поки що ситуація виглядає досить стабільною», – сказав Іноземцев.