США готують санкції проти Киргизстану, який постачає Росії підсанкційне обладнання та електроніку. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела.
Представники адміністрації президента США Джо Байдена кажуть, що вони особливо стурбовані роллю, яку відіграє Киргизстан. Наразі там розміщені численні підприємства, які стали каналом для західних та азійських товарів, які Росія не може легально отримати в іншому місці.
Згідно з публікацією, після місяців безрезультатних візитів американських та європейських дипломатів до столиці Киргизстану Бішкеку адміністрація Байдена готує нові економічні заходи для тиску на країну з метою припинення торгівлі з РФ.
Санкції або чорний список компаній, які звинувачуються в порушеннях, можуть запровадити вже цього тижня, сказали два анонімні американські чиновники.
“Киргизстан, хоч і невеликий в порівнянні з іншими країнами, є яскравим прикладом того, що всі фактори діють одночасно, щоб створити середовище, сприятливе для ухилення від (санкцій – ред.)”, – наголосило одне з джерел.
Загальнодоступні торгові документи показують масштаби киргизького тіньового ринку. Записи показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії стрімко зріс у 2022 році, збільшившись на 250% порівняно з попереднім роком до вторгнення в Україну. Деякі товари, такі як оптичні приціли, Киргизстан ніколи не експортував до Росії.
Торгові документи також свідчать про високий рівень координації із Москвою у сфері закупівель. Записи показують, що у лютому та березні киргизькі компанії здійснювали масові закупівлі чутливої електроніки – у тому числі спеціалізованих напівпровідників та підсилювачів напруги на сотні тисяч доларів – у китайських та південнокорейських компаній.
Документи свідчать, що майже така сама кількість тих же типів електроніки була експортована з Киргизстану до Росії за той же період.
Російські фірми, які отримували товари, здебільшого були відомими постачальниками російської оборонної промисловості, сказав високопоставлений американський чиновник.
Очевидну узгодженість транзакцій з третіми сторонами було розцінено як роботу російських спецслужб, які, за словами американських чиновників, тепер беруть безпосередню участь у схемах, спрямованих на обхід економічних санкцій.