WSJ: Економіка Росії починає руйнуватися

Через війну в Україні та введених санкцій економіка Росії починає руйнуватися. Про це пише The Wall Street Journal.

Газета зазначає, що перші місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну викликали зростання цін на нафту та природний газ, що принесло Москві величезні прибутки, проте ці дні минули. Війна вже триває другий рік, а західні санкції стають дедалі жорсткішими, державні доходи Росії скорочуються, а її економіка перейшла на траєкторію нижчих темпів зростання, ймовірно, на довгострокову перспективу.

Так, через санкції російські газ і нафта втратили ринки збуту і перестали приносити Кремлю надприбутки, при цьому російський рубль упав більш ніж на 20% з листопада по відношенню до долара. РФ також стрімко втрачає робочу силу і натомість мобілізації країни.

Колишній чиновник Центрального банку Росії Олександр Прокопенко вважає, що російська економіка вступає в довгострокову регресію. Російський мільярдер Олег Дерипаска попередив цього місяця, що в Росії закінчуються гроші.

“Наступного року грошей не буде, нам потрібні іноземні інвестори”, – заявив він на економічній конференції.

Наразі Москва заявляє, що скоротить видобуток нафти на 5% до червня порівняно з попереднім рівнем. Вона продає свою нафту за зниженими цінами порівняно зі світовими. У зв’язку з цим за перші два місяці цього року енергетичні доходи уряду РФ впали майже наполовину порівняно з минулим, а бюджетний дефіцит поглибився.

Крім того, з початку поточного року фіскальний розрив досяг 34 мільярдів доларів, що еквівалентно більш ніж 1,5% загального обсягу економічного виробництва країни. Це змушує Москву глибше занурюватися у свій суверенний фонд, один із головних антикризових буферів.

Згідно з оцінками Міжнародного валютного фонду, потенційний темп зростання Росії – темп, з яким вона могла б зростати, не боячись інфляції, – становив близько 3,5% до 2014 року, року, коли вона захопила Крим. Деякі економісти кажуть, що зараз цей показник упав до 1%.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.