Боротьба з корупцією в реальному житті українському президенту Володимиру Зеленському дається складніше, ніж на телеекрані, пише The Wall Street Journal.
За рік президентства Зеленський, який прийшов до влади з обіцянками подолати корупцію, домігся певних успіхів, зазначає видання.
Зокрема, це скасування депутатської недоторканності, закон про імпічмент, про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Останній інтерпретують як спробу перешкодити олігарху Ігорю Коломойському повернути “Приватбанк”.
Однак, як зазначає видання, антикорупційні ініціативи загальмувалися.
WSJ нагадує про звільнення генерального прокурора Руслана Рябошапки і керівників митної і податкової служб Сергія Верланова і Максима Нефьодова. Ці кроки викликали критику з боку деяких прихильників на Заході.
«Коли (Зеленський) прийшов до влади, було багато обіцянок, але з тих пір цей рух стих, і ми бачимо навіть деякі кроки у зворотному напрямку», — цитує видання співзасновницю Центру протидії корупції Дар’ю Каленюк.
Багато українців скептично налаштовані щодо того, чи виконає Зеленський свою обіцянку подолати корупцію в країні.
The Wall Street Journal цитує опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в лютому, згідно з яким 83% опитаних вважають, що боротьба Зеленського з корупцією провалилася, хоча ще у листопаді таких було 69%.
Пандемія коронавірусу, війна на Донбасі і залученість України у політичні дебати у США також ускладнюють антикорупційні зусилля президента, вважає видання.