WSJ: Перспективи притягнення до відповідальності військових РФ здаються слабкими

На сьогоднішній день Україна розслідує понад 16 тисяч випадків військових злочинів росіян у війні проти України, проте звинуватити в них вдалося поки що невелику кількість людей. Про це пише The Wall Street Journal.

Газета розповіла історії мешканців звільненого села Ягідне під Черніговом. Там увесь березень загарбники утримували у підвалі школи сотні людей, 10 з яких померли або були вбиті, ще шість тіл було знайдено у селі після відступу росіян, а сьомий зник безвісти.

Після втечі окупантів із Чернігівської області слідчими у селі було виявлено журнал із фото та особистими даними солдатів 55 мотострілецької бригади армії Росії (Тива). Крім цього, також виявлено пачку SIM-карток.

Прокурор Сергій Крупко зазначив, що із 1000 солдатів, які пройшли через Ягідне, близько 100 брали участь у затриманні мешканців села. Близько 60 із них є у журналі. Наразі прокуратура завершила збирання речових доказів на місцях злочинів та встановлення того, що відбувалося під час окупації.

Було встановлено, що керував усіма офіцер із позивним “Павук”, його рідко бачили. Інший офіцер, якого місцеві згадували як особливо жорстокого, носив позивний “Клен”. Жоден з них не мав знаків відмінності на уніформі, деякі солдати приховували свої обличчя.

Газета звертає увагу на те, що з приблизно 100 причетних до затримання людей у Ягідному звинувачення пред’явлено поки що лише дев’ятьом, і жоден з них не перебуває під вартою. Не завжди вистачає доказів того, що окупант був присутнім на місці злочину чи на той момент перебував у селі.

Більше того, встановити відповідальність за загибель цивільних поза школою ще складніше, оскільки немає свідків, зазначили у виданні. Навіть коли солдатів ідентифікують, “перспективи відповідальності здаються слабкими”.

Після виходу з села Ягідне 55 мотострілецька бригада ЗС РФ вирушила під Ізюм у Харківській області, а звідти, можливо, повернулася до Росії. Прокурор Крупко загуглив ім’я одного з солдатів, упізнаного жителями селища, і знайшов статтю про повернення його трупа до Тиви.

“Багато жителів вважають, що це більш чіткий кінець, ніж обвинувальні висновки та заочні суди. Член сільради Юрій, який впізнав одного із солдатів, сказав, що вважав за краще б, щоб російські солдати були вбиті, а їхні тіла залишилися в землі України, “щоб удобрювати нашу землю”, – резюмували у WSJ.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.