WSJ: Положення України на фронті може погіршитися цієї зими, але й Росія не досягне цілей

Війна Росії проти України наближається до третього року, і Москва зберігає перевагу на військовому, політичному та економічному фронтах. Про це пише The Wall Street Journal.

Автор матеріалу Маркус Уокер звертає увагу на те, що Росія має набагато більше людей для поповнення своєї армії, ніж українці. Російський диктатор Володимир Путін мілітаризує російську економіку, використовуючи високі прибутки від продажу нафти в обхід санкцій. А політичний параліч у США та Європі загрожує постачанням зброї та грошей, від яких залежить виживання України.

“Розгубленість Заходу і зростання залучення Росією своїх людських та промислових ресурсів до війни вказують на те, що для України цей рік буде важким роком в обороні. Але обмеженість російської армії у наступальних діях – що було продемонстровано у виснажливій боротьбі за Авдіївку – свідчить про те, що вона скоріше здобуде невеликі перемоги, ніж досягне прориву”, – йдеться у статті.

Старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман зазначає, що у 2024 році матеріальні переваги будуть на боці Росії, проте вони не виглядають достатньо вирішальними для того, щоб вона змогла досягти своїх політичних цілей.

У статті також йдеться, що “деякі європейські чиновники навіть побоюються, що позиція України на полі бою може змінитися цієї зими”. Так, українській стороні не вистачає піхоти після того, як вона зазнала тяжких втрат у літньому контрнаступі та під час кривавої оборони міста Бахмут минулої зими.

“Через недієздатну систему призову, пронизану корупцією, багато хто з тих, хто приходить на заміну, – це чоловіки за 40 років, яких часто відправляють в окопи з занадто слабкою підготовкою”, – пише Уокер.

У свою чергу, брак боєприпасів свідчить про те, що Україна навряд чи зможе провести ще один великий наступ протягом деякого часу. Створення українськими військами плацдарму на східному березі Дніпра в Херсонській області є рідкісною світлою плямою, хоч і невеликою за масштабами.

Як стверджує видання, “військовий глухий кут” нібито зміцнює думку в Німеччині, що припинення вогню та переговори з Москвою були б на користь України. Проблема з надіями на припинення вогню, як і раніше, полягає в тому, що в Путіна мало підстав зупиняти вторгнення в той час, коли згуртованість Заходу слабшає.

Водночас, на думку українських офіцерів та західних експертів, виснажені українські війська все ще можуть організувати ефективну оборону вздовж лінії фронту, якщо мобілізують свої ресурси, обмеживши Росію лише локальними здобутками. У статті йдеться, що Києву необхідно покращити мобілізацію та підготовку військ, відмовитися від наступу та зміцнити свої лінії.

“Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у дедалі більш несприятливому становищі”, – пише WSJ.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.