Президент США Дональд Трамп доручив своєму спецпредставнику з питань України та Росії Кіту Келлогу закінчити війну за сто днів, однак майже ніхто не вірить, що він зможе це зробити, особливо росіяни. Про це пише The Wall Street Journal.
Скоріше роль Келлога як спеціального посланника в Україні, яка припадає на хвилю подібних призначень, є початковим гамбітом у мирних переговорах, які Трамп має намір тримати під своїм контролем, пише видання.
Зазначається, що домовитися з Путіним буде набагато складніше, ніж Трамп обіцяв під час передвиборчої кампанії, коли говорив, що покладе край війні до того, як вступить на посаду.
Цього не сталося, і в день інавгурації Трампа Путін дав зрозуміти, що не поспішає з врегулюванням війни в Україні.
Як посланець Трампа в Україні Келлог консультуватиме його щодо переговорів, але не зрозуміло, чи потребує Трамп багато порад, пише видання.
Як зазначає видання, як і деяких інших спеціальних посланців Трампа, Келлога, схоже, призначили, незважаючи на брак відповідного досвіду. Протягом чотирьох років він працював у Білому домі Трампа в Раді національної безпеки, де, за словами колег, був постійним гостем в Овальному кабінеті, часто прислухаючись до розмов, але рідко беручи в них участь.
Колишні колеги Келлога кажуть, що його минулий військовий досвід може бути важливим для президента, коли він зважує наслідки надання або відмови від допомоги Україні. Але він ніколи не працював дипломатом, і якщо його досвід роботи в Білому домі є хоч якимось свідченням, він не братиме участі в жодних реальних переговорах з Росією, кажуть його колишні колеги.
“Трамп насолоджується його компанією і бачить у ньому надзвичайно відданого хлопця, але він ніколи не чинив жодного значущого впливу на політику, — сказав один колишній співробітник Ради національної безпеки, який працював з ним в адміністрації Трампа. — Він, безумовно, не збирається придумувати щось, що відхиляється від того, про що думає Трамп”.
Зазначається, що Келлог останнім часом публічно підтримує думку про те, що Україна може здобути перемогу на полі бою проти Росії за допомогою США. Він привітав рішення адміністрації Байдена надати Україні більш потужну зброю, заявивши, що це дає Трампу важелі впливу на майбутні переговори, і припустив, що надання Україні більшої кількості зброї може бути використано як кийок для того, щоб змусити Москву сісти за стіл переговорів.
Росія, тим часом, не висловила жодної зацікавленості у співпраці з Келлогом.