WSJ: Україна-горішок міцніший. Заходу потрібно серйозно поставитися до статті Путіна

Західним країнам варто поставитися серйозно до статті президента РФ Володимира Путіна про “історичну єдність” росіян та  українців. Про це пише аналітик Волтер Рассел Мід у статті для The Wall Street Journal.

За словами Міда, хоча політика російського президента часто непередбачувана, його “стратегічні цілі” залишаються незмінними. Це доводиться і в есе Путіна.

“Прагнення Путіна відновити могутність Росії вимагає підтвердження гегемонії Москви над Білоруссю і Україною”, – пише автор.

Правда, успішність дій Кремля щодо цих двох держав виявилася абсолютно різною. Тоді як Білорусі не вдалося вирватися з обіймів Москви, Україна виявилася більш “міцним горішком”, зазначає аналітик.

“Але “Північний потік-2″ невблаганно наближається до завершення, що послаблює вплив України на європейську політику. До того ж внутрішні чвари і неорганізованість не дозволяють Євросоюзу стати серйозним геополітичним гравцем.  На тлі цього Путін дав зрозуміти, що буде терпляче, але невблаганно домагатися своїх стратегічних цілей за рахунок Києва”, – зазначає фахівець.

Зупинити Росію на цьому шляху Заходу поки не вдається, пише Мід.

За його словами, чіткої стратегії у відповідь на агресію РФ щодо сусідів досі немає, санкції так і не змусили Путіна змінити політику, а відсутність єдності з боку західних країн дала Кремлю можливість вільно просувати свої інтереси за кордоном – від Близького Сходу до М’янми – і тим самим також посилювати свої позиції всередині країни.

Втім, як пише автор статті, в цих процесах Путіну доводиться долати чимало перешкод. Наприклад, стан економіки не дозволяє Москві йти на занадто ризиковані кроки.

До того ж президенту досі не вдалося створити в Росії політичну організацію, яка б давала йому стільки ж контролю, скільки Комуністична партія Китаю дає Сі Цзіньпіну.

І хоча у зовнішній політиці Путін відчуває себе як “гігант серед гномів”, Україна йому досі не піддається, зазначає автор.

“Російських військ досі немає в Києві не через українську армію і не через все менший авторитет заходу. Причина полягає в тому, що Путін розуміє, що росіяни не схвалять жертви, на які доведеться йти, а хитка російська економіка не витримає витрат”, – пише МЗС.

У своїй статті Путін натякає, що якщо Україна припинить співпрацювати із Заходом і повернеться в сферу впливу Росії, та прийме її і не вимагатиме формального об’єднання. Час, цілком можливо, грає на руку Кремлю, вважає аналітик.

Він пише, що Україна поки не демонструє достатніх ознак перемоги над корупцією і стагнацією, які тримають її слабкою і бідною.

Зате країни ЄС продовжує трясти, західний світовий порядок і надалі підривається, а все більш сильне суперництво між Вашингтоном і Пекіном не тільки відволікає США, але і послаблює їх позиції щодо Росії.

“Якщо ці тенденції продовжаться, багато чого в світі зміниться, і зокрема це може бути і політичний баланс між проросійськими і антиросійськими силами в Україні”, – констатує аналітик.

  • Володимир Зеленський зазначив, що на написання статті Путін мав би витратити чимало часу, хоча президент Росії стверджує, що йому не вистачає часу для проведення особистої зустрічі.
  • Путін пояснив, чому написав статтю.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.