Скандальний екс-командир 57-ї бригади, який збив на службовому автомобілі військовослужбовця і намагався приховати свій злочин, продовжує службу в Збройних силах. Про це свідчить фото опубліковане Командуванням Сил логістики, у якому він проходить службу.
Цією фотографією проілюстровані збори з особовим складом Сил логістики, які пройшли 6 лютого.
Як видно, Головашенко виступав з доповіддю перед особовим складом.
Після того, як волонтер Ольга Решетилова викрила Головашенко в тому, що він намагався приховати злочин, його звільнили зі Збройних Сил і він перевівся на службу до Нацгвардії на вищу посаду. Але через деякий час його повернув до ВСУ Командувач Сил логістики генерал Олег Вишневський і призначив на більш високу посаду – начальника Командного центру Командування.
Після такого кар’єрного ривка і підтримки генералів Генштабу Головашенко почав поводитися ще нахабніше, ніж раніше. Він став погрожувати проблемами по службі колишнім підлеглим з якими у нього були конфлікти.
На цьому Головашенко вирішив не зупинятися і пішов ще далі. На суд по обранню запобіжного заходу він заявився у супроводі офіцерів 57-ї бригади. Очевидно, це було зроблено, щоб чинити тиск на потерпілого Дмитра Савченка, який продовжує службу в бригаді.
Одного з офіцерів вдалося впізнати – це Євген Ліщенко, начальник автослужби 17 батальйону 57-ї бригади.
Цікаво і те, що третьою потерпілою стороною у справі є сама бригада. Командування 57-ки вимагає компенсації від Головашенко за ушкодження службового авто Toyota Prado. Але Ліщенко, мабуть це не бентежить раз він так відкрито вирішив підтримати Головашенко.
Судячи з листів з позитивними характеристиками з Генштабу все влаштовує і генерала Вишневського.
Доречно згадати і героїзм, з яким він нібито сам себе звільнив (насправді його відсторонили) з бригади. Тоді Головашенко заявляв, що “інформаційні атаки” заважають йому виконувати свої обов’язки, і тому він йде зі служби, щоб (увага!) захищати себе “як цивільна особа”.
Чого варте слово офіцера Головашенко видно на фото вище.
По правильному в цій історії армія повинна вчинити так: Забезпечити доступ до правосуддя. В першу чергу про це повинні думати генерали (особливо Вишневський), якщо ж вони звичайно підтримують висловлювання начальника Генштабу Руслана Хомчака – людина перш за все.
Але поки що виходить так: Один, відмовившись від $200 за мовчання від Головашенко, намагається відновити справедливість. Другий, підтримується керівництвом армії заявляється до суду у супроводі начальства потерпілого, щоб чинити тиск на першого.
Як станеться насправді, ми дізнаємося зовсім скоро – 18 березня Олешковському суді буде розглядатися ця справа по суті. Будемо сподіватися, що офіцери з 57-ї бригади займуть бік потерпілих, а не підозрюваного у заподіянні шкоди здоров’ю, спробі приховати злочин і нанесенні збитків військової частини.
Роман Божко
Нагадаємо, в жовтні минулого року командир 57 бригади Юрій Головашенко на своєму службовому автомобілі збив військовослужбовця Дмитра Савченка. Рядовий отримав сильні пошкодження, але справу всіляко намагалися зам’яти. Зокрема, його відвезли в лікарню за 70 км від місця події і відправили у відпустку заднім числом.
При цьому Головашенко наказав військовому мовчати, а свідкам почав погрожувати. Після резонансу цієї історії в ЗМІ комбриг подав у відставку, а рядового переконали написати заяву в поліцію. Пізніше справу було передано в Державне бюро розслідувань. У жовтні 2018 року його посадили під домашній арешт.