Якщо жінка та чоловік мають намір зареєструвати шлюб, то зараз вони можуть зробити це онлайн, подавши заяву зазначеного зразка. Але сам процес реєстрації відбувається через місяць у приміщенні РАГСу за місцем проживання. В цей день наречені отримують свідоцтво про шлюб і після цього офіційно вважаються подружжям. Отримати повну інформацію про надання заяви можливо на порталі платформи Дія.
Необхідні документи
Для подачі заяви про реєстрацію шлюбу кожна фізична особа може зайти на сайт Мін’юсту. Щоб отримати свідоцтво про шлюб, треба надати наступні документи:
- Заяву, заповнену згідно з наданим зразком.
- Документ, який підтверджує сплату даної послуги, або довідку про законне звільнення від сплати.
- Паспорт.
- Документ, який свідчить про розірвання попереднього шлюбу (у разі його наявності).
У разі звернення громадян, котрим ще не виповнилося 16-17 років, потрібно надати рішення суду з дозволом на шлюб.
Іноземним громадянам треба надати паспорт або документ, який підтверджує законність перебування на території України.
Додаткові умови надання
Інколи виникають умови, які потребують надання додаткової документації. До них належать такі:
- Якщо одна чи обидві сторони не можуть подати заяву особисто (тільки при наявності поважної причини). Заяву можуть надати нотаріально засвідчені представники. Документ також має бути засвідченим нотаріусом.
- Якщо потрібно скорочення строку між наданням заяви та реєстрацією шлюбу. Свідоцтво про шлюб видається через 30 діб після надання заяви. При наявності дозволу керівника РАГСу цей час можна скоротити.
- Якщо наречені не мають змоги буди присутніми у приміщенні РАГСу на момент реєстрації. Реєстрація шлюбу може проводитися в медичному закладі, де чоловіку або жінці надається стаціонарна медична допомога, або за місцем проживання при наявності поважної причини.
Державна реєстрація шлюбу не може бути визнана законною без присутності обох наречених. Також на момент реєстрації вони повинні пред’явити документи, які посвідчують особу, вік та громадянство.
Відмова у наданні послуги
До підстав, на базі яких чоловік або жінка можуть отримати відмову, відносяться:
● реєстрація входить в суперечки з законодавством України;
● особа, яка звертається з заявою, є недієздатною або не має необхідних повноважень.
Якщо особа не згодна з відмовою, вона може надати скаргу до Міністерства юстиції України або до адміністративного суду свого округу.