Приватний будинок в усі часи вважався кращим способом організації життя родини. А його будівництво з нуля взагалі дає необмежені можливості формування житла за власними критеріями комфорту та потреб.
З введенням військового стану в країні звичні норми життя багатьох українців були порушені. Та навіть в таких складних умовах кожен з нас прагне до створення власного сімейного куточка, де можна розслабитись, відновити сили, отримати позитивні емоції. Команда https://buddo.com.ua/ створила підбірку основних порад з будівництва приватного будинку в 2023 році.
Особливості оформлення документів на будівництво під час воєнного стану
На фоні тотальної руйнації житлового фонду нашої країни в місцях ведення бойових дій, будівництво приватних будинків в інших районах України стало першочерговою необхідністю. Для полегшення процесу одержання дозвільних та реєстраційних документів, урядом було схвалено ряд відповідних постанов.
Більшість з них спрямовані на пришвидшення реконструкції будинків, що постраждали від дій ворожої армії. Але і до галузі будівництва нових житлових об’єктів, ці урядові рішення також відносяться. Тож створити будинок своєї мрії навіть в такі важкі часи можливо, головне не падати духом та приймати оптимальні рішення саме для вашої сім’ї.
Доступні технології будівництва в 2023 році
Як і раніше, на будівельному ринку України є безліч варіантів возведення житлових об’єктів. Кожен з них повинен бути розглянутий з точки зору доцільності саме до ваших вимог та фінансових можливостей. Найбільшу популярність отримали технології будівництва приватних будинків з застосуванням:
- газоблоків чи блоків з пінобетону. Використання названого будівельного матеріалу дає можливість отримання тепле, екологічне житло з високим рівнем шумоізоляції, стійкістю до зміни температурних режимів зовні та відмінною циркуляцією повітря. Цей спосіб також забезпечує мінімальні строки ведення будівельних робіт та значне зниження фізичних навантажень;
- різні типи цегли. Цей будматеріал перевірений багатьма десятиліттями та поколіннями. Він довів свою довговічність, міцність, універсальність в плані застосування в різних кліматичних умовах. Цегляний будинок майже немає недоліків, крім вартості та строків його зведення. Хоча варто відмітити, що цей вид будинків ніколи не втрачає актуальності;
- керамоблоки – дає можливість формувати порівняно тонкі стіни при їх високій міцності, довговічності та надійності. Але ця технологія також вимагає значних фінансових витрат, тож варто заздалегідь прораховувати кожний квадратний метр майбутньої споруди;
- деревина. Сперечатись з приводу екологічності таких будинків немає ніякого сенсу. В результаті господар отримує шикарне житло з неймовірною атмосферою та довговічністю. Але таке будівництво не кожному підходить, бо кінцевий кошторис дивує своїми цифрами;
- будинки каркасні. Швидкий, комфортний спосіб зведення житла. Ви отримаєте комфортний, функціональний будинок практично за декілька тижнів.
Порівняння кошторису будівництва в різних технологіях
Значним чинником ціноутворення при будівництві приватного житла сьогодні є військовий стан в нашій країні. Але не варто забувати і про інші важливі фактори:
- Геологічні та геодезичні особливості ділянки землі, виділеної під будівництво.
- Тип фундаменту, що має бути узгоджений з даними з першого пункту.
- Підбір будівельного матеріалу.
- Різновид покрівлі та перекривних елементів.
- Виконання будівельних робіт та оформлення присадибної ділянки.
Для кращого розуміння ситуації, наведемо приклад змін вартості будматеріалів 2022 – 2023 років:
- бетон М250: з 1960 грн зріс до 2400 грн за 1 м.куб;
- арматура: з 24 тис. грн до 28 тис. грн за 1 тонну;
- газоблок: з 2180 грн до 3400 за 1 кубічний метр;
- металочерепиця 0,5 мм: з 290 грн до 385 грн за 1 м.кв;
- двошарова бітумна черепиця: 250 грн – 350 грн за 1 м.кв.
Але і при цих умовах прийняти економічно вигідне рішення все ж можна. Далі наведемо кілька перевірених способів зниження кошторису.
Розумна економія при будівництві
Прагнення знизити кінцеву вартість будівництва житла інколи призводить до небажаних результатів. Тож завжди приймайте рішення з розумінням їх впливу на довговічність та міцність майбутньої споруди:
- Якість будівельних матеріалів повинна не викликати сумнівів. Для цього користуйтесь послугами надійного постачальника.
- Розраховуйте кількість житлових приміщень заздалегідь.
- Закупівлі краще робити в період зниження інтенсивності будівельних робіт: з настанням холодів.
- Віддавайте перевагу мінімалістичним варіантам архітектури.
- Застосування типового проекту – один з кращих варіантів зниження кошторису.
Сміливо йдіть до своєї мети, а інтернет-магазин BUDDO завжди вас підтримає.