Як пов’язані раптові військові навчання Росії з Україною: розповідає генерал

Термінова перевірка боєздатності Центрального військового округу РФ – це нарощування тиску на президента України Володимира Зеленського та тренування перед ймовірним повномасштабним вторгненням. Про це в коментарі для InfoResist повідомив екс-заступник глави Генштабу збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко.

За його словами, кількість військових, задіяних у неочікуваних навчаннях достатня для агресії.

«Швидше за все, Путін вважає ці навчання – безпрограшним варіантом для Росії. З минулих навчань минуло два роки, коли вони зібрали 250 тисячне угруповання військ. А з 240 тисяч і більше – це вже групування, яка дозволяє почати повномасштабну війну з Україною. Таким чином росіяни здійснювали тиск на Україну, а також тренували свої війська. Тобто ВС Росії два роки тому тренувалися для того, щоб у разі необхідності почати такі військові дії проти України», – сказав він.

Романенко вважає, що Путіна не влаштовує ситуація в Україні: продовження руху в НАТО, в ЄС, ніяких явних поступок в питанні санкцій. Він нагадує, що господар Кремля не привітав Зеленського з обранням, пояснюючи це тим, що глава держави нічим себе не проявив.

«З іншого боку, Путін розуміє, що зволікати з Україною довго не можна, і тому ставить Суркову завдання за рік вирішити це питання. Тому докладаються певні зусилля. Ну і, починаючи з другого туру конкретно вже йде тиск на нового українського президента: по Нафтогазу, за дипломатії, оціночними заявами, виховними, я б сказав. І тому ці дії – одне з ланок нарощування тиску на українського президента. А з іншого боку, у випадку необхідності будь-яких обставин будуть натреновані війська, готові вирішувати питання повномасштабно. З цією метою проводиться ця тренування», – резюмував Ігор Романенко.

Раніше повідомлялося, що в Центральному військовому окрузі Росії проводиться термінова перевірка боєготовності. Таке рішення прийнято президентом країни-агресора Володимиром Путіним.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.