Тестування – один з напрямків, які найбільш стрімко розвиваються сьогодні. Навчання за цим фахом одні з найшвидших, проте це та професія, яка потребує постійного вдосконалення навичок, вивчення нових інструментів, постійного розвитку. Бувають випадки, коли з тестування спеціалісти переходять до більш стабільних напрямків, як розробка, аналітика чи менеджмент.
Але, через нестачу часу на освіту, часто обирають тестування як найбільш легкий вступ до IT-сфери. І, якщо ви готові долучитись до цього стрімкого, але такого цікавого потоку, то наступний план саме для вас.
По-перше, слід детально ознайомитись з професією.
Як це зробити? Є багато курсів тестувальників, які пропонують безкоштовні заняття для ознайомлення з функціоналом та обов’язками цієї професії. Пройдіть декілька з них, щоб впевнитись, що вам буде цікаво працювати в даному напрямку.
Існує декілька напрямків тестування: тестування веб-сайтів, тестування мобільних додатків, тестування ігор та інших програмних забезпечень. Слід вибрати один пріоритетний напрямок для себе, оскільки загальний зразок пошуку багів у всіх однаковий, проте важливо заглибитись в додаткові навички для кожного з них.
По-друге, обрати курси тестувальника.
Хто б що не казав про самостійне вивчення, але чи ви купуєте книжку про основи тестування, чи обираєте курси тестувальників, менторство в другому випадку зіграє важливу роль для вас в майбутньому. Курси дають вам можливість скоротити час на пошук відповідей по незрозумілій для вас інформації з тестування.
Безкоштовні курси тестувальника не завжди надають інформацію в повному обсязі. Дуже часто зустрічається ситуації, коли детальну інформацію відправляють вивчати самостійно, а надають тільки тезисні короткі описи функціоналу.
По-третє, отримати досвід ще під час навчання.
Так, у більшості курсів є практичні заняття, де розбираються приклади для тестування. Проте, здебільшого це або старі приклади або вигадані ситуації. Можна обрати курси тестувальника, де школа співпрацює з компаніями, які надають свої програмні забезпечення для тестування, як наприклад роблять в школі IT Testing School. Надається реальне ПЗ, яке знаходиться в процесі розробки, а учні тестують як справжні спеціалісти.
Другим способом отримання досвіду під час навчання можна обрати фріланс. Тобто ви можете зареєструватись на платформах для фрілансерів, та брати проєкти на тестування, починаючи з більш легких і доходячи до складних великого обсягу роботи.
Курси тестувальників з працевлаштуванням.
Існує також можливість придбати курс тестувальника з подальшим працевлаштуванням. Тобто школа або ж надає гарантію у працевлаштуванні та співпрацює з багатьма великими та малими компаніями, або ж надає консультації з легкого проходження співбесід. Якщо є можливість скористатись такою функцією і немає впевненості у своїх силах, радимо скористатись нагодою.
Також зараз IT-сфера рахується самою прибутковою, працювати можна з дому з будь-якої країни. Не потрібно знати мову програмування, щоб стати тестувальником. Достатньо закінчити курси тестування та почати працювати на фрілансових платформах. Все більше людей обирають фріланс, оскільки ви самі обирєте свій графік роботи та кількість годин. В середньому, тестувальник-початківець в перший місяць роботи на фрілансі заробляє від 600$. А, якщо знайти роботу в IT-компанії, то можна розраховувати на заробітну плату від 800$ зі старту. Погодьтеся, що це крутий старт кар’єри.
IT – розвивається стрімко і любить амбітних. Якщо є жага до постійного розвитку – тестування для вас!