Як убезпечити себе та інших від ГРВІ в укритті

В Україні зафіксовано збільшення випадків захворювань на гостру респіраторну вірусну інфекцію. Центр громадського здоров’я публікує рекомендації щодо першочергових заходів при ГРВІ в умовах війни.

“Навіть у воєнний час, в першу чергу потрібно виконувати заходи, необхідні для збереження життя”, – акцентували в ЦГЗ.

Якщо ви змушені тривалий час перебувати в бомбосховищі і при цьому є ознаки застуди, слід дотримуватися кількох правил, які допоможуть зменшити ризики передачі інфекції між людьми:

  1. Закривайте серветкою або згином ліктя ніс і рот при чханні і кашлі. Не кашляйте і не чхайте в бік інших людей, адже респіраторна інфекція дуже швидко потрапляє в навколишнє середовище через дихальні шляхи.
  2. Виділіть окремі пляшку води, тарілку, столові прилади. По можливості, не діліться ними з іншими людьми. Деякий час збудники інфекції ще можуть “жити” на приладах і навіть ретельне миття не гарантує їх безпеку.
  3. Намагайтеся якомога більше часу перебувати в захисній масці, що закриває рот і ніс. Якщо такої немає, підійде будь-яка щільна тканина згорнута в кілька шарів. Якщо немає тканини, просто відверніться в сторону стіни; виберіть таке місце, щоб перебувати якомога далі від інших людей або ближче до виходу.
  4. Не забувайте мити руки і намагайтеся менше спілкуватися з іншими людьми.

У ЦГЗ закликали пам’ятати, що українським бійцям потрібен міцний і здоровий тил. Також там зазначили, що, як правило, застуда і ГРВІ проходять самі через кілька днів.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.