Уряд Великобританії представив “Концепцію щодо поліпшення здоров’я населення в 2020-і роки”. Одна з її головних цілей – повна відмова від куріння до 2030 року.
Велика Британія планує зменшити продаж звичайних сигарет до 2030-го року до мінімуму . А для тих споживачів, які не можуть відмовитись від шкідливої звички залишать класичні електронні сигарети, або pod системы.
Як в Великій Британіїї борються з тютюнопалінням
Великобританія є країною з одним з найжорсткіших антитютюнових законів у світі. Ще в 1985 році тут заборонили рекламувати сигарети по телебаченню, в 2003 році – на рекламних щитах; з 2005 року тютюновим компаніям заборонено бути спонсорами публічних заходів і спортивних змагань.
У 2007 році Великобританія першою в світі заборонила куріння в публічних місцях – ресторанах і кафе. У всіх аеропортах країни прибрали приміщення для курців. У тому ж 2007 влада підвищила вік, з якого можна продавати сигарети, з 16 до 18 років.
Вартість пачки сигарет зростає на 30-80% щороку, і зараз в середньому вона коштує близько 10 фунтів.
У документі уряду говориться, що ці заходи допомогли скоротити кількість курців удвічі за 30 років. У 2011 році в країні курило близько 19% населення, в 2018-м – 14,4%, тобто, кожен шостий дорослий.
Заявлена мета – повна відмова від куріння в 2030 році. Слова “заборона” в концепції немає, там є фраза про те, що до цього року сучасна продукція тютюнових компаній повинна виявитися “повністю застарілою”.
Яка роль електронних сигарет
За останні кілька років британські вчені провели два великих дослідження впливу електронних сигарет на легені людини: перше було опубліковано в 2015 році, друге, яке підтвердило результати першого, – в 2018 році. Обидва дослідження проводилися представниками кількох університетів країни і Центру дослідження онкологічних захворювань Великобританії під патронатом Управління охорони здоров’я Англії.
Вчені підтвердили, що електронні сигарети на 95% менш небезпечні за звичайні. Британські фахівці висловили незгоду із заявами про те, що активне поширення та популяризація електронних сигарет можуть привести до того, що почнуть палити багато молодих людей, які не палили раніше.
В 2018-му році дослідники з Університетського коледжу Лондона підрахували, що 891 000 чоловік використовували вейп при спробі кинути палити в 2014-му році. Близько 8,46 мільйона дорослих курять сигарети в Англії. Близько 37% намагалися кинути ще в 2014 році, причому 28,2% використовували електронну сигарету в якості способу в боротьбі з курінням. Дослідження аналізує інші наукові експерименти, що свідчить про те, що ймовірність кинути палити підвищується на 50% при використанні електронної сигарети в порівнянні з курцями, які використовували інші способи.