Електрогітара – це підвид класичної акустичної моделі. Відмінною рисою інструменту є наявність звукознімача, який перетворює коливання струн на електричний сигнал, що передається на підсилювач. На вигляд електрогітара практично ідентична акустичній. Гітаристам-початківцям часом досить складно зробити правильний вибір якісного інструменту, не маючи необхідного досвіду.
На ринку представлений широкий асортимент моделей, що ускладнює вибір користувача. Ціни на електрогітари можуть суттєво відрізнятися в залежності від бренду, матеріалу та конструктивних особливостей виробу. На першому етапі необхідно розібратись, які бувають різновиди електрогітар та на що звернути увагу при виборі.
Види електричних гітар
Всі електрогітари за своєю конструкцією та звучанням поділені на дві категорії:
Стандартні
Це класичний варіант у світі електронних гітар, відмінною рисою яких є відсутність резонаторного отвору в корпусі. Внаслідок чого звук без підключення до підсилювача дуже слабкий. Відповідно на інструменті можна повноцінно грати лише у поєднанні з динаміками та підсилювачами. Це не найкращий варіант для домашнього використання, вони більше підійдуть для виступів.
Переваги:
- Великий вибір моделей за формою та дизайном.
- Безліч варіантів звукознімачів.
- Цікаві варіації звучання
- Зручна та легка конструкція.
Напівакустичні
До цієї категорії входять моделі, які вважаються комбінацією акустичної та електричної. Вони мають порожнистий корпус з резонаторними отворами, але оснащені електромагнітними котушками для передачі сигналу від струн. Це оптимальний варіант для дому та виступів, яким можна користуватися незалежно від віку.
Переваги:
- Має м’яке та дзвінке звучання з широким рядом тембрів.
- Можна грати без використання підсилювача.
- Широкий вибір за ціновими категоріями.
- Невелика вага, що дозволяє користуватися дитині.
Це два основні різновиди електричних гітар на ринку, які можу придбати користувачі.
На що звернути увагу
Насамперед не потрібно поспішати, оскільки від правильності вибору інструменту залежить зручність використання та якість гри. Вибираючи електрогітару, потрібно врахувати декілька факторів:
- Спочатку потрібно провести візуальний огляд корпусу, щоб на ньому були відсутні тріщини, подряпини та інші пошкодження.
- Далі перевіряємо звучання без підключення до підсилювача. Важливо, щоб кожна струна не виділялася за гучністю. Але якщо звучання занадто глухе, потрібно продовжити пошук.
- Особливу увагу слід приділити грифу. Важливі моменти:
- Для новачка важливо, щоб гриф було зручно тримати в руці.
- Висота розташування струн над 12 ладом не повинна перевищувати 3 міліметри.
- У процесі гри струни не повинні деренчати та торкатися ладів.
- Важливо, щоб сам гриф був ідеально рівним, без вигинів.
- Далі виконується перевірка звучання із підключенням до підсилювача. Рекомендується перевірити кожну струну і щось зіграти. Потрібно оцінити якість та чистоту звучання.
- Далі слід перевірити звучання кожного звукознімача з регулюванням по звуку і тембру. Бажано, щоб звуки при налаштуванні змінювалися плавно і без стрибків. При керуванні регулятором повинен бути відсутній хрускіт або хрипи.
- Якщо ви новачок і ще не вмієте грати, потрібно попрохати друга або знайомого виконати на гітарі музичну композицію. Його експертна думка так само важлива.
У результаті потрібно відповісти собі на кілька запитань: чи зручно тримати гітару? Чи подобається її звучання та зовнішній вигляд? Якщо у всіх випадках відповідь так, то ви знайшли чудовий інструмент, який дозволить успішно розвиватися у грі на електрогітарі.