Напруга в електромережі рідко буває стабільною, а іноді й зовсім виходить за всі допустимі рамки. Враховуючи, що якість електроживлення є важливою складовою для довгої служби побутової техніки та електроніки, слід потурбуватися про встановлення захисту. Існують різні пристрої захисту, які знаходять своє застосування як у промисловості, і у побуті. Для рядового користувача одним із вирішальних критеріїв є ціна, тому що встановлювати дороге обладнання для захисту звичайної побутової техніки – не найрозумніша ідея. Тому найчастіше українці вирішують купити реле напруги. Зробити це можна на сайті elektrovoz.com.ua.
Що таке реле напруги?
Цей прилад призначений для захисту електроустаткування від перепадів напруги та неприпустимого значення струму. Проте, на відміну інших видів захисту (стабілізатори напруги, джерела безперервного живлення), ніякого впливу електричний сигнал реле напруги не надає. Функція приладу – це контроль параметрів напруги.
За своєю суттю реле напруги є приблизно тим самим, чим є звичайний автомат – відсікачем. Різниця полягає у способі контролю параметрів мережі та у функціональних можливостях. Реле напруги знеструмлює навантаження, виявивши стрибок струму чи напруги.
Основним силовим елементом приладу є електромагнітне реле. Саме через нього здійснюється живлення споживача за нормальних параметрів електричної мережі. У разі серйозних відхилень мікроконтролер розмикає реле, знеструмлюючи споживача у захисних цілях.
Головною перевагою реле напруги по відношенню до інших способів захисту є найпростіша схема, а разом з нею і низька ціна у співвідношенні з потужності. Реле може коштувати вдесятеро менше, ніж електронний стабілізатор напруги тієї ж потужності.
Підбір реле напруги для квартири
Найчастіше користувачі цікавляться як вибрати реле напруги для квартири. У цьому немає нічого складного, якщо ознайомитися з основними параметрами приладу і з тим, що на даний момент пропонує ринок.
Для квартири потрібне однофазне реле напруги. Із цим навряд чи у когось виникнуть проблеми. А ось далі варто замислитись над способом підключення. Тут всього два різновиди реле:
- з клемним підключенням;
- підключенням до розетки.
Очевидно, що до розетки підключаються тільки малопотужні реле напруги, призначені для роботи одного або кількох споживачів. Максимальний струм таких реле зазвичай не перевищує 16А, що є допустимим показником однієї розетки. З зрозумілих причин потужніші реле для розеток не випускаються.
Реле напруги з клемним підключенням призначені для встановлення на монтажну DIN-рейку в електрощиті та захищають весь будинок чи квартиру. При потужності 8 кВт і вище ціна таких приладів лише трохи вища, ніж ціна аналогів для підключення в розетку, тому що основна відмінність полягає тільки в електромагнітному реле.