Як вибрати тротуарну плитку?

Ландшафтний дизайн при проектуванні ділянки відіграє величезну роль і все частіше в кошторису забудовників входять матеріали для садових доріжок та облаштування парковок і під’їзних шляхів. Потрібно лише розібратися як вибрати тротуарну плитку правильно, щоб і дизайн не постраждав, і функціональність ділянки покращилася. Інколи з’являються висоли на бруківці. Вони являються тимчасовим явищем, яке зникає. Щоб прискорити цей процес можна використати спеціальний миючий засіб.

Умови експлуатації: як виберемо, так і буде служити

Правильно продумана і спланована схема ділянки вирішить масу питань у майбутньому. Коли забудовник знає, що в конкретному місці буде паркуватися автомобіль, а там буде клумба, проблем з вибором матеріалів для облаштування не буде. Вибір тротуарної плитки в першу чергу базується на передбачуваному навантаженні, а воно може бути різним.

Чому це важливо – немає сенсу укладати плитку особливої міцності там, де не планується проїзд і паркування транспорту. І навпаки, якщо не звертати уваги на міцність і стійкість до стирання, під колесами автомобіля м’який матеріал товщиною 50 мм зовсім скоро перетвориться на осколки і вимагатиме заміни.

Товщина і міцність бруківки

Щоб цього не сталося, будемо враховувати основний параметр, що впливає на міцність бетонної бруківки – товщину:

  • 50-60 мм, така товщина плитки оптимальна для пішохідних зон, садових доріжок, алей, паркових майданчиків;
  • 60-80 мм – для під’їзних шляхів до будинку і парковок з невисоким навантаженням;
  • 120 мм – оптимальна товщина, якщо ділянка укладається не у дворі будинку, а біля воріт або на проїжджій частині з високою інтенсивністю руху, це ж стосується і вертолітних майданчиків.

Міцність побічно залежить і від розміру, не тільки від товщини. Чим розмір менше, тим міцність вище. Правда, роботи і часу на укладку великих площ піде більше, зате зносостійкість поверхні буде дуже високою. Чим активніше атмосфера впливає на матеріал, тим активніше він руйнується. У випадку з тротуарною плиткою дуже важливо враховувати кількість циклів розморожування. Цей параметр обов’язково вказують в документації до матеріалу. Стаття підготовлена за матеріалами сайту https://brukivka-lviv.com/

Плитка або бруківка?

Насправді все просто – за технологією виготовлення відмінностей немає ніяких. Зазвичай плиткою називають матеріал квадратної або складної неправильної форми, в той час як під бетонною бруківкою розуміють прямокутний камінь правильної пропорційної форми. Звідси і первинна різниця у використанні:

  • бруківкою укладають великі площі, це може бути великий майданчик у дворі будинку, проїжджа частина з великою інтенсивністю руху;
  • плитка з її різноманітною геометрією більше підійде для укладання садових доріжок складної форми, паркових майданчиків нестандартної геометрії. 

Ще одна відмінність – бетонна бруківка, як правило, товще при тій же довжині, а це значить, що вона пристосована до більш високих навантажень і довше прослужить на проїжджій частині.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.