Як запобігти отодектозу у собак і котів?

кіт кішка

Зміст

  1. Що таке отодектоз
  2. Як лікувати отодектоз
  3. Профілактика отодектозу

Що таке отодектоз

Одним з найбільш розповсюджених захворювань у собак та котів є отодектоз. З цією проблемою часто мають справи як ветерінари, так і грумери, бо майже в будь-який грумінг салон в Україні звертаються власники домашніх тварин з такою проблемою. Але як зрозуміти, що у вашого собаки або кота отодектоз і що це взагалі таке?

Отодектоз – це, іншими словами, вушний кліщ. Вушні кліщи не такі, яких ми звикли бачити навесні та літом на тваринах або у траві. Вони набагато менші, та побачити їх неозброєним оком неможливо. Підтвердити захворювання на вушного кліща можно тільки у ветеринара, здав аналізи та дочекавшись результатів.

Але зрозуміти те, що треба навідатись до ветеринара з підозрою на отодектоз, ви можете за наступними ознаками:

  • Тварина дуже сильно та постійно чеше собі вуха, нахиляє голову на один чи інший бік, або мотає головою зі сторони в сторону.
  • У вухах є темний наліт, дивні виділення, є неприємний запах.
  • Тварина втратила апетит або зовсім відмовляється від їжі.
  • У вухах є рани та подразнення, вони набрякли та стали дуже чуттєві.

Якщо вас стала непокоїти така поведінка улюбленця, то слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

Як лікувати отодектоз

Самостійно лікувати отодектоз не можна. Так можна тільки нашкодити тварині. Обов’язково треба слідкувати порадам ветеринара та довірити йому вибір препаратів для лікування.

У залежності від того, наскільки важка стадія захворювання, призначаються різні ліки. Можуть використовуватися навіть антібіотіки або уколи. Також майже завжди лікування отодектозу містить і часту чистку вух, щоб прибрати звідти кліщів та продукти їх життєдіяльності. А тварини і так не дуже люблять, коли їм лізуть у вухо. А ще й під час захворювання, коли вухо стає болючим та чуттєвим. До того ж самостійна чистка вух тварині може не тільки травмувати тварину, но і ускладнити перебіг захворювання, бо можна випадково протолкнути паразитів глибше. 

Тому для чистки вух звертаються у грумінг салон https://salon.masterzoo.ua/, де спеціалісти делікатно проводять всі необхідні процедури.

Профілактика отодектозу

Передається це захворювання різними шляхами. Це може бути контакт з іншою інфікованою твариною на прогулянці. Кліщі можуть опинитися на тварині з будь-якої поверхні, бо вони дуже живучі та місяцами можуть знаходитись на траві або бетоні. Принести їх додому також можна на верхньому одязі або взутті.

Отодектозу також більше підвержені цуценята, кошенята або тварини зі слабким здоров’ям. 

Тому одним з вимог до профілактики отодектозу буде підтримка імунітету улюбленця шляхом повнораціонного харчування та вживання їм всіх необхідних вітамінів і додатків. Також треба регулярно навідуватися до ветеринара і грумінг салона, щоб перевіряти та підтримувати здоров’я та гігієну тварини. Також треба слідкувати за чистотою вдома та ховати подалі від улюбленців вуличні взуття та одяг. 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.