Які бувають болти та як обрати матеріал?

Болти мають характерний вигляд, який може змінюватися від їх типу та призначення. Переважно вони встановлюються за допомогою інструмента та завдяки своєму внутрішньому різьбленню надійно тримаються на здатні прослужити цілу вічність. Один з їх різновидів – ISO 7380-1 стандарт, який зможе рівномірно розподілити навантаження та витримати напругу навіть в екстремальних умовах.

Що таке болт 

Зазвичай класичний болт має шестигранну головку, що дозволяє легко застосувати до нього відповідний ключ. Іноді болти можуть мати інші форми головок, наприклад круглі або квадратні, залежно від їх призначення та виробника. Стержень в нього довгий та має циліндричний виступ та різьбу на зовнішній поверхні. Різьба допомагає з’єднати болт з гайкою або з іншою різьбовою деталлю та міцно кріпиться до поверхні. Кінцівка може бути пряма, заокруглена, конусоподібна, в залежності від їх призначення та застосування. 

Болт ISO 7380-1

Цей вид болта вважається стандартним, виготовляється з нержавіючої сталі зі шестигранною головкою та фланцем під шестигранник. Цей стандарт визначає розміри, форму та інші характеристики цих болтів. Головна їх особливість – це широка фланцева головка, яка дозволяє рівномірно розподіляти навантаження на підкладку або матеріал, до якого прикріплюється болт. Чому саме краще обирати болти саме з нержавіючої сталі?

  1. Вона має властивості, які дозволяють їй стійко переносити вологість, хімічний вплив, перебувати в умовах вологого приміщення протягом тривалого часу без руйнування. Це дуже важливо, якщо ви плануєте встановлювати конструкцію в умовах високої вологості.
  2. Болти мають високу міцність та тривалість експлуатації, що робить їх ідеальним для застосувань, де важлива стабільність та надійність з’єднання протягом тривалого часу.
  3. Часто використовується в якості декоративного елемента в зовнішніх конструкціях та там, де важлива зовнішня привабливість. 

Обираючи болт з напівкруглою головкою і внутрішнім шестигранником, ви отримуєте конструкцію з високою міцністю та забезпечуєте собі довговічне з’єднання матеріалів. 

Класи міцності нержавіючої сталі

Класи міцності нержавіючої сталі визначаються їх хімічним складом та технологією обробки. Всього їх виділяють три: 

  • М’яка нержавіюча сталь позначається цифрою 50. Цей клас має низьку міцність, але високу пластичність. Вона легко обробляється та має відмінну корозійну стійкість. 
  • Нержавіюча сталь холодного формування – має підвищену міцність порівняно з м’якою сталлю. Вона використовується там, де потрібна додаткова міцність та стійкість до деформацій при холодному формуванні.
  • Високоміцна має найвищий ступінь міцності серед інших та позначається 70. Використовується у високотехнологічних ґалузях, де вимагається висока міцність та стійкість до корозії при високих температурах або механічних навантаженнях.

За посиланням https://dinmark.com.ua/standarts/iso-7380-1-bolt-z-napivkruhlou-holovkou-i-vnutrishnim-shestyhrannykom можете більше прочитати  про стандарт ISO 7380-1.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.