Наручні годинники з’явились в 1810 році. Але якщо тоді вони були привілеєм заможних людей, то сьогодні придбати їх собі може дозволити кожен. Коли ви завітаєте в магазин Period, напевно, у вас постане питання, який же механізм вибрати – механічний чи кварцовий. Про особливості, переваги та недоліки кожного з них, ми сьогодні й поговоримо.
Механічні та кварцові: основна інформація
«Серцем» наручного годинника чоловічого, як і жіночого, є його механізм. Залежно від принципів функціонування бувають механічні та кварцові моделі. У перших передбачений ручний підзавід, у других – стрілковий, рідкокристалічний, комбінований або з використанням інших джерел енергії.
Кожен із них має свої особливості та конструкцію. Саме від механізму залежить, який функціонал матиме прилад. Також він впливає на зносостійкість та навіть зовнішній вигляд.
Механічний годинник: детальна інформація
Такі аксесуари часто відносять до елітних, що абсолютно не дивно. Вони зазвичай мають класичний дизайн, дуже надійні. Можна зазначити також безвідмовну роботу та злагодженість дії всіх компонентів. По суті, це складна система мініатюрних деталей, а саме:
- завідна пружина;
- спусковий пристрій;
- маятник;
- ремонтуар;
- система шестерень і стрілок;
- циферблат.
Всі деталі працюють злагоджено, тому забезпечена точність ходу. Схема функціонування заснована на процесі розкручування заведеної пружини. Ключова відмінність – в особливостях ходу стрілок і необхідності декілька разів на день заводити механізм.
Існує декілька видів механічних годинників, розподіл відбувається насамперед за типом підзаводу. Ручні – найвідоміші. Тобто їх потрібно заводити, крутячи голівку, зазвичай декілька разів на день. Моделі з автоматичним підзаводом максимально зручні та продумані. У них відбувається доволі плавний рух стрілок. Такий аксесуар завжди повинен бути на руці, він підзаряджається від рухів. Додатково декілька разів на рік такі моделі потрібно вручну заводити. Через таку додаткову функціональність вироби подібного типу значно масивніші, тому це переважно чоловічі моделі.
Зауважимо, що такі годинники погано переносять механічні впливи у вигляді ударів, падінь. Якщо подібного уникати, то вони стануть найнадійнішими, найдовговічнішими й найточнішими.
Кварцові механізми: що потрібно знати користувачам
У них замість маятника встановлений кристал із кварцу. Він під впливом електричного струму постійно створює імпульси й передає їх. Існує декілька видів таких механізмів залежно від того, у якому вигляді використовується кварц. Конкретніше:
- рідкокристалічний. На екрані показаний не лише час, але й дата. Найпоширеніші такі моделі в категорії спортивних годинників;
- стрілкові. Працюють від батарейки. Стрілка рухається внаслідок перенесення на неї імпульсу. Подібні аксесуари виконують чимало функцій. Наприклад, на дисплеї можуть відображатись час, дата, вдасться завести будильник тощо. Подібні моделі надійні й точні. Регулярність заміни елемента живлення залежить від його якості, це приблизно 1 раз на 2–3 роки;
- з альтернативним джерелом енергії. Використовується зазвичай кінетична, яка перетворюється в електричну. Подібні механічні годинники можуть працювати також зі світловою енергією;
- комбіновані. Бувають рідкокристалічні та аналогові. Таке поєднання особливо популярне в спортивних моделях, які мають доволі значний додатковий функціонал.
Вибираючи той чи інший механізм, насамперед відштовхуйтесь від того функціоналу та зовнішнього вигляду, який вам потрібен.