На Донбасі після набуття чинності наказу про припинення вогню українська сторона заборонила зміцнення позицій і відвела деяке озброєння. Про це повідомляє у Facebook журналіст Олександр Махов з посиланням на джерела у двох військових бригадах, які стоять на різних напрямках.
Командири підрозділів на умовах анонімності розповіли, що серед відведеної зброї – броньові машини піхоти (БМП), станкові протитанкові гранатомети (СПГ) і міномети.
«Недалеко. БМП їздить швидко, міномети також. ПТКР (протитанкова керована ракета, – ред.) залишили на місці. Все піхотне озброєння на місці – АГС (автоматичний гранатомет, – ред.), ДШК (крупнокаліберний гранатомет, – ред.) та інше. Патрони до них у повному обсязі», – зазначив журналіст.
За його словами, в зоні ООС заборонили інженерне обладнання позицій, оскільки окупанти часто відкривали вогонь, коли українські бійці копали окопи. Так само вчиняли і ЗСУ. Для того, щоб сторони не провокували одне одного, окопи заборонили копати.
«Контролери – офіцери ЗСУ на рівні майорів. Живуть прямо на позиції, у командирів взводів. Не втручаються в роботу», – повідомив Махов.
При цьому поки що ні військові, ні контролери, ні командування не знають, як діятимуть дисциплінарні покарання за порушення режиму тиші.
«Від командування рівня штабу ООС є прохання протриматися в такому режимі хоча б місяць. У разі загрози життю – рішення про відкриття вогню приймається в залежності від ситуації – самим солдатом або командиром взводу, роти, батальйону і так далі», – додав журналіст.
- 26 липня президент країни Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Сторони обговорили, зокрема, перемир’я і зміни до Конституції.
- Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак виступив із заявою щодо перемир’я на Донбасі.
- З півночі 27 липня заходи з припинення вогню на Донбасі набули чинності.