В Японії влада планує спустити в океан воду з атомної електростанції «Фукусіма-1», де в 2011 році сталася масштабна аварія. Рибалки виступають проти цього, повідомляє японське видання Kyodo.
Японський уряд планує провести засідання у вівторок, 13 квітня, щоб ухвалити офіційне рішення щодо плану по утилізації накопиченої на АЕС води. Дискусії про те, як злити воду, яка використовувалася для охолодження палива на підприємстві, тривали більше ніж сім років.
Зараз водні відходи з “Фукусіми” зберігаються в спеціальних резервуарах на території АЕС. Експерти стверджують, що ця вода містить радіоактивний тритій, який представляє невеликий ризик для здоров’я людини. Навіть якщо пити цю воду, то тритій незабаром виведеться з організму.
Окрім того, вода не несе небезпеки, якщо потрапляє на шкіру людини. Однак рибалки вважають, що злив радіоактивної води в океан може завдати шкоди рибній промисловості як Японії, так і сусідніх країн.
Китай і Південна Корея закликали Японію прийняти обережне рішення з питання спуску води і нагадали, що витік радіоактивних матеріалів з «Фукусіми» в 2011 році зробив глибокий вплив на морське середовище і здоров’я людей.
Водночас японський уряд заявляє, що не можна далі відкладати це питання, оскільки місткість резервуарів для води вичерпається вже восени 2022 року. Крім того, це дозволить звільнити місце для зберігання уламків з пошкоджених реакторів.
Зазначається, що на утилізацію радіоактивної води може піти два роки.
- Риба у водах США мутувала через аварію на атомній електростанції “Фукусіма”.