3 жовтня в Єгипеті відкрилася виставка 59 стародавніх саркофагів, які належали священникам і чиновникам, похованим понад 2500 років тому. Про це повідомляє “Громадське” з посиланням на прес-службу міністерства у справах туризму та античності Єгипту.
Дерев’яні саркофаги часів XXVI династії Єгипту, представлені в місті Гіза, збереглися настільки добре, що на них видно кольори, в які було розмальовано дерево. За словами археологів, на місці розкопок в Саккарі вони виявили ще кілька саркофагів, тому роботи триватимуть.
Крім саркофагів на виставці також представлені 28 статуеток єгипетського бога Сокара, який був одним з найстаріших богів померлих у той час єгиптян і грав дуже важливу роль в їхньому житті. Всі ці знахідки лежали в гробниці в трьох шахтах на глибині 10-15 метрів.
Як повідомляє “Радіо Свобода“, відкриваючи перед представниками преси і спеціальними гостями один із саркофагів, експерти показали муміфіковані останки, загорнуті в поховальне полотно. На тканині яскравим кольором нанесені ієрогліфи.
Крім того, в гробниці виявили дерев’яний обеліск висотою 40 сантиметрів із зображеннями єгипетських богинь Ісіди (богиня родючості і материнства) і Нефтіди (богині народження і смерті).
Після того, як археологічні роботи в Саккарі завершаться, всі знахідки будуть перенесені до Великого Єгипетського музею в Каїрі. Його відкриття заплановано на 2021 рік.