На зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовилися про створення спільної платформи для громадян України на окупованих територіях Донбасу. Про це на брифінгу повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
“Згідно з пакетом Мінських домовленостей ми взяли на себе відповідальність узгодити кілька питань, насамперед Конституційну реформу в частині децентралізації й питання, які стосуються місцевих виборів з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей в рамках ТКГ”, – заявив Єрмак.
Він наголосив, що таке рішення ще не ухвалене, проте сторони ТКГ «зафіксували необхідність і можливість прийняття такого рішення».
“Тобто існує необхідність узгодження цих питань. Що ж відбувалося. Протягом усіх років єдиними представниками, які були присутні разом з Україною, ОБСЄ і Росією в статусі спостерігачів, це були представники так званих ОРДЛО. Тобто українські громадяни, які вимушено сьогодні проживають на території, не контрольованій українським урядом, зовсім були позбавлені права мати свій голос і теж висловлювати свою позицію щодо цих питань. І це було відкрито, і ми говорили про це в Парижі, і на мінській конференції”, – зазначив голова ОП.
За словами Єрмака, у зв’язку з цим у складі політичної підгрупи було заявлено про необхідність створення консультативної ради, яка може розглядати питання, погоджені в пакеті Мінських домовленостей, і давати свої пропозиції.
Разом з тим голова Офісу президента наголосив, що це не є кроком, який створює правове поле для визнання представників ОРДЛО.
“Хочу підкреслити з повною відповідальністю, що ніяких кроків, які б створювали правове поле для представників так званих ОРДЛО, їх визнання не існує. Ні про які прямі переговори не йдеться”, – додав Єрмак.
Також Єрмак зазначив, що зустріч радників лідерів країн Нормандського формату повинна була відбутись 12 березня, проте була перенесена через карантин.
Нагадаємо, раніше Офіс президента повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ за участю Єрмака і заступника голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака було прийнято рішення про створення спільної консультативної ради з політичних питань.
За даними ЗМІ, бойовики розцінили створення консультативної ради як згоду Києва почати прямий діалог з ОРДЛО.