Євродепутати масово пишуть листи Apple через “російський Крим”

Понад півтора десятка депутатів Європейського парламенту написали листи керівництву компанії Apple, в якоих нагадали, що окупований Крим є частиною України, і закликали коректно вказувати приналежність півострова в додатках Apple Maps та Weather. Про це повідомляє “Європейська правда”.

Головними ініціаторами звернення стали голова групи “Друзі Європейської України” в Європарламенті Петрас Ауштревичус. Кожен депутат надсилає лист індивідуально, щоб у Apple звернули увагу на кількість звернень. Станом на вчора, 6 грудня, в перший день кампанії, це зробили більше 15 євродепутатів.

У листі, текст якого оприлюднило українське представництво, депутати називають рішення Apple показувати окупований Крим частиною Росії для російських користувачів тривожним поступком впливу російського уряду.

“Стирання територіального суверенітету в умовах геополітичного конфлікту дуже тривожне – міжнародне право повинне цінуватися вище, ніж прибуток. Наше повідомлення є чітким: жодна країна не може стояти вище міжнародного верховенства права, тому викликає тривогу, що такі приватні компанії як Applе готові підривати зазначені закони, щоб підтримувати споживчі відносини з РФ”, – йдеться в листі.

Парламентарії закликали Apple відкоригувати позначення Криму згідно з міжнародним правом і служити взірцем не тільки в розвитку технологій, але і відповідній етичній поведінці.

“Неможливо ігнорувати страждання населення Криму під російською анексією, включаючи випадок Олега Сенцова, кримськотатарського режисера і активіста, який став лауреатом премії Сахарова в 2018 році після 5 років несправедливого ув’язнення. Багато інших кримських політичні в’язнів залишаються ув’язненими в Росії за сфабрикованими звинуваченнями “, – йдеться в листі.

Нагадаємо, 27 листопада представники компанії Apple під час зустрічі з головою комітету Держдуми РФ з безпеки повідомили про внесення правок в свої додатки, які передбачають позначення анексованого півострова російською територією.

Так, наприклад, Крим і Севастополь стали показуватися в додатку «Погода» як РФ, але це видно тільки росіянам. В Україні міста на півострові не позначаються ні частиною України, ані частиною Росії.

Ця ситуація викликала скандал міжнародного масштабу. Компанію розкритикували Литва і Польща, а в Мінфіні США влаштували перевірку, яка загрожує Apple санкціями через визнання Криму частиною РФ.

У свою чергу в компанії заявили, що уважно вивчать питання про «спірні межи Криму.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.