Європа залишається проросійської: У Зеленського відреагували на звинувачення президента в відстороненості від роботи в ПАРЄ

Ті, хто звинувачує президента України володимира Зеленського в недостатній увазі до роботи ПАРЄ, в результаті чого нібито стало можливим повернення туди росіян, неправі, а реакція на відповідне рішення асамблеї – наслідок спотвореного інформаційного поля. Про це в коментарі для InfoResist заявила директор центру Балто-Чорноморських досліджень, кандидат в народні депутати від партії «Слуга народу» Ірина Верещук.

За її словами, про те, що ПАРЄ прийме таке рішення, було давно відомо.

«Якщо відмотати історію, півтора роки тому в Європі і в ПАРЄ, зокрема, почали говорити про повернення права голосу Росії. Це було пов’язано з платою та внесками РФ. А 24 червня якраз минуло два роки, відведені державі на те, щоб сплатити такі внески. Тому що після цього, за словами самого голови ПАРЄ, наступають санкції і країну треба або викидати з ПАРЄ взагалі, або повертати. І це був той граничний термін, коли вони повинні були розв’язувати це питання. Росія не поступалася, і ми це знали, делегації робили все, що могли: і скандали, і інші інструменти впливу, все було. Отже, те, що відбулося – це прогнозовано, і, напевно, символічно, Росія може вважати себе переможницею», – сказала вона.

При цьому експерт нагадала, що РФ вже видаляли з ПАРЄ, позбавивши права голосу через війну в Чечні в 2000 році і намагалися це зробити у 2008 за війну з Грузією.

«У 2001 її повертали знову. Але це вже три інциденту з Росією і позбавленням її права голосу. Нічого дивного не відбулося, якщо враховувати той факт, що ПАРЄ є лише інститутом з консультаційним голосом, їх резолюції не несуть ніякої юридичної сили для держав-учасників», – додала вона.

За словами Верещук, українці жили в ілюзорному світі, створення якого сприяло інформаційне поле. Нам здавалося, що в Європі немає проросійських настроїв, всі за Україну і їй допоможуть.

«Ніхто не говорив про практичну сторону цього питання, коли Європа дійсно вважає гроші, дійсно хоче контрактів, дійсно будує Північний потік-2. І чомусь ця ілюзія справляла таке враження в суспільстві, мовляв ми боремося, тримаємо оборону, а Росія ось-ось від санкцій впаде і так далі. Це ж насправді ілюзія, а ті деякі експерти, які про це говорили, в тому числі і я, наражали себе на небезпеку бути названими п’ятою колоною, агентами Кремля і так далі. Але насправді Європа такою і була. Їх проросійськість такою і залишається», – зазначила вона.

Ба більше, на її думку, є ряд факторів, які дозволяють говорити про те, що симпатії до РФ в Європі ще й збільшилися.

«Наприклад, вибори в Європарламенті, де збільшилась кількість євроскептиків, де стало більше правих, у тому числі тих, хто намагається зняти санкції. Але це ніяк не применшує нашої участі на полях Європейського Союзу. Чому ми не змогли довести, що Україна є більш затребуваною, ніж, наприклад, Російська Федерація для Європи. Тоді багато питань було б знято. І багато питань сьогодні не ставили б один одному і в Європі, в тому числі», – зауважила експерт.

Раніше член української делегації в ПАРЄ, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що перед червневою сесією асамблеї в Страсбурзі вони зверталися до Адміністрації президента з проханням про зустріч з главою держави. Однак звернення було проігноровано. Таким чином, вважає нардеп, Зеленський кинув делегацію України в ПАРЄ сам на сам з Росією.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.