Європарламент готується визнати Координаційну раду Білорусі представницьким органом

Європейський парламент готує резолюцію, в якій зазначено невизнання результатів виборів президента Білорусі і пропонується визнати Координаційну раду опозиції представницьким органом білоруського народу. Про це йдеться в узгодженому проекті резолюції, повідомляє “Європейська правда”.

Проект подано від імені 5 груп, які контролюють більшість голосів у Європарламенті – Європейської народної партії, соціал-демократів, лібералів (Renew), зелених та консерваторів.

Парламентарі “вітають Координаційну раду як представницький орган людей, які прагнуть демократичних змін в Білорусі, відкритий для всіх зацікавлених сторін з політикуму і суспільства” і закликають Єврокомісію та інші органи ЄС “надати підтримку демократичній опозиції Білорусі, включно з Координаційною радою, яку очолює Світлана Тіхановська”, а також заохочують посередництво ОБСЄ у діалозі для пошуку виходу з кризи.

Євродепутати зазначають, що “не визнають результати так званих президентських виборів у Білорусі 9 серпня, оскільки вони відбувалися з кричущими порушеннями всіх міжнародних стандартів, і не будуть визнавати Олександра Лукашенка президентом Білорусі після завершення його чинного терміну на посаді”.

Також наголошується, що багато білорусів вважають Тіхановську новообраним президентом.

Депутати засуджують репресії проти опозиції і мирних мітингувальників, також висловлюють рішучу підтримку майбутнім санкціям ЄС проти посадових осіб режиму Лукашенка, причетних до фальсифікації виборів і репресій.

Крім того, вони закликають Раду ЄС створити загальноєвропейський механізм, який дозволив би невідкладно вживати заходів щодо осіб і організацій, безпосередньо залучених або причетних до грубих порушень прав людини.

Парламентарії закликають переглянути політику ЄС щодо Білорусі, щоб посилити підтримку громадянського суспільства і ЗМІ, але при цьому заморозити будь-яке фінансування для нинішнього уряду Білорусі і контрольованих урядом проектів, включаючи фінансування через ЄІБ і ЄБРР, і заморозити переговори щодо пріоритетів партнерства ЄС-Білорусь до проведення чесних і прозорих президентських виборів.

Крім того, в ЄП закликають створити “гуманітарний коридор” і особливу процедуру отримання віз для громадян Білорусі, які через свою позицію змушені будуть шукати притулку, і для тих, хто потребує лікування після травм, отриманих на протестах.

Також європарламентарі засуджують “гібридне втручання РФ у Білорусі, зокрема шляхом делегування так званих медіаекспертів у держ ЗМІ Білорусі та радників у військові та правоохоронні органи” і закликають російську владу припинити пряме або непряме втручання у внутрішні справи Білорусі, зазначаючи, що Лукашенко “не має політичного або морального права укладати будь-які угоди від імені Білорусі, в тому числі з російською владою, які можуть загрожувати суверенітету і територіальній цілісності Білорусі”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.