Європейський союз визнав брак можливостей для того, щоб стати самостійною військовою державою, щоб допомогти НАТО або швидко розгорнути війська в разі регіональних криз. Про це йдеться першому щорічному звіті про оборону Євросоюзу, передає Reuters.
В ЄС зазначили, що тільки 60% національних військ і озброєнь, які номінально є в розпорядженні НАТО, придатні для використання. При цьому уряди країн ЄС не хочуть розгортати ці збройні сили і в офіційних військових місіях союзу беруть участь 7% від усього військового персоналу держав ЄС.
У звіті також сказано, що союз не має в своєму розпорядженні всього необхідного військового потенціалу для досягнення свого рівня амбіцій.
Reuters пише, що керівництво ЄС не хоче більше покладатися тільки на США у вирішенні проблем, тому що 4 роки чинний американський президент Дональд Трамп ставився до НАТО вороже. Видання також повідомляє, що основні уряди ЄС, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, сподіваються, що детальний аналіз і публічне визнання невдач в оборонній сфері стане для Союзу переломним моментом.
- Посол Литви Вальдемарас Сарапінас вважає, що у разі успішного втілення необхідних реформ у 2027 році Україна зможе подати заявку не лише до Європейського Союзу, а й до НАТО.