Відсутність стійкого зв’язку з українським супутником “Січ-2-30” обумовлена зовнішніми факторами. Про це повідомляє конструкторське бюро “Південне”.
“Ряд зовнішніх факторів, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв’язок із космічним апаратом під час найважливіших перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє тільки відбите від Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарату”, – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується, що супутник міг автоматично перезавантажитися і відновити працездатність в енергоощадному режимі. При наступних сеансах зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено.
Перебої зі зв’язком в КБ пояснили тільки 27 січня, попри те, що повідомлення про це надходили вже кілька днів. Зокрема, експерт з аерокосмічних питань Андрій Колесник, колишній позаштатний радник голови Державного космічного агентства ще 23 січня писав про проблему.
За словами експерта, український супутник все ще не ідентифікований, хоча за угодою між Україною і США, Штати вже мали внести його в базу. На думку Колесника, проблеми зі зв’язком могли бути через те, що супутник ще не був ідентифікований військовими США і не отримав номер.