У мережі з’явилися нові фото ракетного комплексу «Нептун», випробування якого відбулися 5 квітня на полігоні в Одеській області, а військовий експерт і директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець на своїй сторінці у Facebook розповів технічні характеристики новітньої бойової техніки.
За його словами, «Нептун» складається з двох ракетних комплексів РК-360МЦ і РК-360 МЦ, які у своїй структурі мають командний пункт, ракети, пускову установку, батареї, транспортно-зарядні батареї тощо.
«РК-360МЦ – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою Р-360. Комплекс призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіоконтрастних цілей у простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника», – пише Згурець.
Максимальний боєкомплект комплексу РК-360МЦ з урахуванням всіх транспортних і стартових платформ у пропонованій штатній структурі – 72 одиниці протикорабельних ракет Р-360.
Комплекс РК-360 МЦ має такі тактико-технічні характеристики: дальність стрільби від 7 до 280 км, максимальна кількість ракет Р-360 в одному залпі – 24, інтервал пуску в залпі – від 3 до 5 сек, час розгортання на новій позиції – до 15 хвилин, запас руху по суші – 1 тис. км.
До складу цього комплексу входять рухливий командний пункт СКП-360, який призначений для автоматизованого управління складовими частинами комплексу 360МЦ. Він розрахований на 5 осіб. Також у складі РК-360 МЦ: ракета Р-360 (вагою 870 кг, діаметром 380 мм, дальність пуску – до 280 км) в транспортно-пусковому контейнері ТПК-36; уніфікована пускова установка УСПУ-360, призначена для зберігання і транспортування ракети; транспортно-зарядна машина ТЗМ-360 і траснпортна машина ТМ-360, які призначені для зберігання, перевезення та розміщення пускових контейнерів з ракетами.
Також ракетний комплекс 360МЦ складається з командного пункту, трьох стартових батарей, технічної батареї і підрозділів забезпечення. Кожна стартова батарея включає по дві УСПУ-360, а технічна батарея – шість ТЗМ-360 і шість ТМ-360.
Зазначимо, що головний виконавець дослідно-конструкторської роботи зі створення нового комплексу озброєння – Державне Київське конструкторське бюро «Луч», проте до розробки були залучені й інші підприємства концерну «Укробронпром».