Командир 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергій Волинський (Волина) закликав застосувати до українських бійців та цивільних, заблокованих у Маріуполі, процедуру “екстракшен” за прикладом Дюнкеркської операції часів Другої світової війни. Відповідне відеозвернення він опублікував у Facebook.
Волина зазначив, що вони 62 дні ведуть бойові дії в повному оточенні, зараз територіально знаходяться на заводі “Азовсталь”, виконують завдання разом з підрозділом полку “Азов” та іншими підрозділами, які опинилися в оточенні в Маріуполі.
“У нашому угрупованні є понад 600 поранених хлопців різного рівня складності, їм дуже потрібна медична допомога, тут немає ні умов, ні медикаментів, ні персоналу, який міг би їм допомогти. Також є цивільні поранені, яким ми даємо допомогу настільки, наскільки можемо. З нами знаходяться сотні цивільних, десятки дітей, багато людей з обмеженими можливостями, багато людей похилого віку. Ситуація дуже складна, є проблеми величезні з водою, їжею, боєприпасами”, – розповів морпіх.
Волинський нагадав, що звертався до світових лідерів і дипломатів, щоб їх почули і застосували процедуру “екстракшен”. Як приклад він нагадав про операцію з порятунку в 1940 році. Тоді військові Британії та Франції були оточені німецькими військами і заблоковані в районі міста Дюнкерк.
Військам, які скупчилися на узбережжі, загрожувала катастрофа, але Гітлер наказав зупинити наступ. В ході рятувальної операції було врятовано понад 300 тисяч осіб.
“Сьогодні мій основний посил: Врятуйте гарнізон “Маріуполь”. Застосуйте до нас процедуру “extraction”. Сьогодні не 1940 рік, сьогодні 2022 рік. Люди тут просто загинуть. Поранені помруть, а живі загинуть в бою, цивільні гинуть тут разом з нами в бункерах, приватних будинках і багатоповерхівках, де їх просто розстрілюють. У місті загинуло дуже багато людей. Ми дуже сподіваємося на вашу допомогу”, – сказав Волина.
https://www.facebook.com/100009516031304/videos/678893120055276/
- У Маріуполі російські окупанти намагаються приховати масштаби геноциду українців у місті. У селищі Мангуш поховано від 3 тис.до 9 тис. маріупольців.