Кількість громадян, які вважають, що Україна рухається в правильному напрямку, за рік зменшилася майже втричі. Водночас кількість тих, хто дотримується думки, що країна розвивається не так, зросла майже вдвічі. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова з 4 по 9 грудня.
З-поміж опитаних лише 16,5% вважають, що події в країні розвиваються потрібним чином. 67% дотримуються іншої думки.
Наприкінці 2019 року ці показники становили 44% і 36% відповідно. Тобто більшість громадян вважала, що Україна розвивається в правильному напрямку.
Зазначимо, що в наприкінці 2015 року, за часів президентства Петра Порошенка, 60% українців вважали, що події в Україні рухаються в неправильному напрямку, а 21% опитаних були упевнені в правильності курсу країни.
Також більшість респондентів (71%) заявили, що в поточному році ситуація в країні в цілому погіршилася. Лише 3% думають, що вона покращилася, а 20%, що залишилася незмінною.
У цей самий період минулого року на погіршення ситуації в країні вказували 29% українців, на поліпшення – 14% і 47% вважали, що все залишилося як і раніше.
Найчастіше опитані під погіршенням ситуації мають на увазі рівень цін і тарифів (81%), економічне становище країни (76%), рівень стабільності (74%) та інше.
Крім цього, за рік знизився рівень оптимізму українців: 19% респондентів вірять, що держава подолає існуючі проблеми протягом найближчих кількох років, 51% прогнозують вирішення труднощів у більш віддаленій перспективі, а 18% вважають, що Україна не зможе їх подолати. Наприкінці 2019 року показники були такими: 28%, 50% і 11% відповідно.
Втім, більшість опитаних (54%) не хотіли б повернутися в Україну до 2014 року. 32% висловили бажання повернутися в ті часи. Решта не визначилися.
Всього методом інтерв’ю “віч-на-віч” було опитано понад 2 тис.осіб. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
- Згідно з опитуванням Центру Разумкова, 42% жителів України вважають президента Володимира Зеленського розчаруванням 2020 року.