За транспортування газу відповідатиме незалежний оператор: Парламент прийняв законопроект

Парламент ухвалив у другому читанні законопроект № 2239-1, який передбачає розподіл діяльності з транспортування природного газу, за проголосував 341 нардеп.

Документ представив народний депутат від “Слуги народу“, глава енергетичного комітету Андрій Герус. За його словами, була схвалена правка 143, згідно з якою заборонена приватизація підприємства, що відповідає за транспортування газу, його концесія, оренда, а також управління третіми сторонами, які не є державою.

“Що стосується відхилених поправок до законопроекту, то їх можна розділити на кілька умовних блоків, основні з них це ті, які пропонували, щоб підземні газосховища були разом із газотранспортною системою, але концепція цього законопроекту передбачала поділ і відокремлення газотранспортної системи”, – зазначив Герус.

Законопроект встановлює, що компанія, якій передаються об’єкти держвласності для створення оператора ГТС (а також системи передачі електроенергії), повинна бути повністю незалежною у прийнятті рішень щодо використання, експлуатації, обслуговування та їх розвитку.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що це історичний момент щодо захисту українських інтересів. Він підкреслив, що довгий час було неможливим створення законодавчої бази для того, щоб транспортування газу через територію України відповідало європейським нормам.

Згідно із затвердженим законом, з 1 січня 2020 року, коли закінчується транзитний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом», на повну силу запрацює «Оператор газотранспортної системи України». В його власність надійдуть також “Магістральні газопроводи”.

Новий український оператор отримає в управління газотранспортну систему строком на 15 років, що дозволить підписати новий контракт.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.