Україні не варто покладати великих сподівань на американські винищувачі F-16, які Київ сподівається отримати. Про це заявили старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франц-Стефан Гаді та старший науковий співробітник Фонду Карнегі Майкл Кофман у матеріалі для The Economist за підсумками поїздки на фронт.
На думку військових експертів, щоб досягти успіху на фронті за допомогою F-16, Києву потрібно навчитися використовувати цей літак у рамках загальновійськових операцій. Така інтеграція F-16 до української армії може розтягнутися на роки.
Експерти зазначають, що при складнощах із координацією різних родів сухопутних військ, які є у ЗСУ, включити в операції авіацію буде важко. Крім того, Росія має розвинену ППО, а її ВПС перевершуватимуть українські навіть після постачання Україні західних літаків. Тому, вважають автори, отримання F-16 не гарантує українській армії переваги у повітрі.
Основною проблемою української армії аналітики вважають нездатність проводити масштабні загальновійськові операції, за допомогою яких ЗСУ збиралися прорвати російську лінію оборони та дійти до Азовського моря. Автори перераховують, що заважає проводити такі операції.
Експерти пишуть, що насамперед це недолік навчання. У загальновійськових операціях важливо не тільки вміти користуватися озброєнням, а й діяти як єдине ціле. Українські війська втратили багато добре навчених солдатів, а новим підрозділам, які проходять підготовку на Заході за кілька місяців, не вистачає злагодженості. Автори впевнені, що використання цих підрозділів замість досвідченіших на передовій при складному наступі виглядає як помилка.
Крім того, ЗСУ бракує досвіду координації великомасштабних наступів, зазначають експерти. Українські сили вміють проводити загальновійськові наступальні операції взводами, але при спробі масштабувати їх до рот або батальйонів виникають труднощі. В результаті ЗСУ намагаються меншими силами перемогти противників, що окопалися.