Стандартним показником напруги для більшості пристроїв вважається 220-230В, досягти якого в період пошкоджень і перевантажень мережі вкрай складно. Стрибки напруги негативно впливають на роботу побутових електроприладів і скорочують термін їхньої служби. Як рішення можна використовувати стабілізатор напруги. Які функції виконує і як вибрати стабілізатор?
Функціонал і види стабілізаторів
Коливання напруги можуть бути викликані різними факторами: перевантаження мережі в години пік, пошкодження обладнання, вплив погодних умов, а також використання потужних електричних приладів у будинку або в сусідніх будинках. Незначне і короткочасне відхилення від параметрів не виведе з ладу побутові прилади, а ось надто висока напруга може призвести до поломки і дорогого ремонту.
Стабілізатори напруги https://volt.kz/product-category/besperebojnoe-elektropitanie/stabilizatory/ бувають декількох видів, кожен з яких має свої особливості та сфери застосування:
- електромеханічні стабілізатори (серво-стабілізатори) використовують двигуни для регулювання напруги. Вони вирізняються високою точністю, але можуть працювати повільніше порівняно з іншими типами.
- електронні стабілізатори використовують напівпровідникові компоненти для швидкого коригування напруги. Вони працюють швидко і безшумно, але можуть мати меншу точність порівняно з електромеханічними.
Як вибрати стабілізатор напруги для будинку?
Під час вибору стабілізатора напруги для дому слід враховувати кілька ключових чинників:
- потужність стабілізатора має відповідати сумарній потужності всіх під’єднаних до нього пристроїв. Наприклад, для захисту комп’ютера, телевізора і холодильника потрібен стабілізатор потужністю не менше 1-2 кВт.
- точність стабілізації визначає, наскільки близька вихідна напруга до номінального значення. Для побутової техніки зазвичай достатньо точності в межах 3-5%.
- швидка реакція стабілізатора на зміну напруги важлива для захисту чутливих пристроїв, таких як комп’ютери та аудіоапаратура. Електронні стабілізатори мають найбільшу швидкість реакції.
- для встановлення в житлових приміщеннях важливий низький рівень шуму пристрою. Електронні стабілізатори та деякі моделі електромеханічних стабілізаторів працюють практично безшумно.
Також спеціалісти рекомендують обирати стабілізатори від перевірених виробників, які надають гарантію на свою продукцію. Це гарантує високу якість, а також забезпечить тривалу та надійну роботу пристрою.