Мікрофлора шлунково-кишкового тракту здорової людини надзвичайно різноманітна: до її складу входить біля 500 видів мікроорганізмів, що мають загальну вагу від 1 до 3 кг. Це потужна «мікросистема», яка забезпечує синтез деяких необхідних для життя ферментів і вітамінів, а також ефективне розщеплення їжі. Кількість, якість травного мікробіому може коливатися в залежності від віку, наявності спадкових, хронічних або гострих захворювань та інших факторів.
До речі, самостійне відновлення популяції корисних бактерій — нормальне явище для організму людини. Проте це відбувається тільки в разі дотримання певних умов: відсутність регулярних стресів, правильне співвідношенню відпочинку й фізичної активності, дотримання збалансованої дієти. Погодьтеся, все це одночасно не завжди можливо при сучасному темпі життя. Якщо до всього іншого додається прийом антибактеріальних засобів, інколи навіть декількох одночасно, ризики розладів травлення стають особливо високими.
Наслідки прийому антибіотиків і як від них захиститися
Деякі групи антибіотиків чинять особливо виразну дію на кишкову мікрофлору. В результаті виникають проблеми з випорожненням (діарея, закреп), підвищене газоутворення, біль в животі, не пов’язаний з хворобою. При порушенні засвоєння макро-, мікроелементів та інших необхідних речовин підвищуються ламкість нігтів, випадіння волосся.
Тому, аби не здобути нових проблем зі здоров’ям, після консультації з лікарем бажано подбати про захист від антибіотиків. Оптимальним для цього вважається прийом пробіотичних препаратів, які містять певні штами живих мікроорганізмів, що прискорюють відновлення кишкової «мікросистеми», витісняють умовно та безумовно патогенні бактерії.
Одним з найбільш ефективних засобів залишається «Ентерол», про який детальніше можна дізнатися на сторінці https://enterol.ua/zahist-vid-antibotikiv/. Він показаний як для лікування існуючих розладів мікрофлори, так і для профілактики такої проблеми. Одна з головних переваг препарату — повна безпечність, тому його можна вживати особам всіх вікових груп (від новонароджених малюків до літніх людей). Ретельно підібраний склад засобу робить його ефективним навіть за умови одночасного використання з антибіотиками. Все що потрібно — розчинити вміст саше в невеликій кількості води чи молока. Прийом пробіотиків рекомендується продовжити щонайменше кілька днів після закінчення курсу протимікробних препаратів.