Залишили без виплат: На Тернопільщині хвору COVID-19 медсестру, змушують шукати того, хто її заразив

На Тернопільщині в Монастириській районній лікарні стався гучний скандал. Медсестра Галина Радловська, що перенесла у важкій формі COVID-19, і не може отримати компенсацію в 600 тис. грн, оскільки важко довести, що захворіла саме при виконанні своїх професійних обов’язків. Про це повідомляє “Бабель”.

Відзначається, що жінка досі не може самостійно дихати, а її примушують до пошуків пацієнтки, з якою медсестра контактувала.

Радловська більше місяця лікувалася від китайської зарази. Приблизно тиждень була підключена до апарату ШВЛ. Її виписали з лікарні напередодні Великодня. Однак і зараз постійно підключена до кисневого концентратора, без якого їй важко дихати і починає трясти.

Найбільше COVID-19 вразив її ліве легке, розвинувся цукровий діабет. Чоловік медика відвіз в Тернопіль історію її хвороби і висновки лікарів для отримання довідки про інвалідність. Ніхто з колег Радловської з Монастириської районної лікарні так важко не переносив хворобу. Однак у Галини зараз проблема – складно довести, що її зараження відбулося саме на роботі.

Лікар Віталій Тріщук стверджує, що жінка була першою пацієнткою і відомості про те, від кого вона могла заразитися, немає.

Сама медсестра вважає, що могла підхопити заразу від жінки, що приходила на прийом під час її чергування. Та пацієнтка, яка приїхала в Україну з Польщі, була з температурою. Медсестра розповідає, що була в масці і рукавичках. Зробила візитерці експрес-тест на грип. Грип А у хворої і виявили, після чого відправили її до сімейного лікаря.

До кінця зміни температура піднялася вже у Радловської. Тест зафіксував наявність того ж грипу А. Через тиждень у медсестри почалася пневмонія. Її аналізи відправили на перевірку у Тернопіль. Результат виявився позитивним.

Медсестри сказали знайти ту пацієнтку і попросити її пройти тест на антитіла до COVID-19.

Причому Галина знає тільки ім’я тієї жінки, адреса їй невідома.

“Але як мені шукати ту жінку, якщо я навіть дихати сама не можу? Чоловік теж не може залишити роботу, тому що треба якусь копійку заробляти”, – сказала вона.

З моменту захворювання Радловська не отримувала ніяких грошей. Після виписки її з клініки родина замовила в КНР кисневий концентратор, який обійшовся їм майже 30 тисяч гривень. Його досі не привезли. Доводиться орендувати апарат в Києві. Вартість місячної оренди -3600 гривень.

Медсестра чекає, що поступово її організм адаптується, але в даний час вона може обходитися без апарату не більше 30 хвилин.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.